Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Ligimene / Draamateatris etendatakse koolinoorte loodud lavastusi doonorlusest

Draamateatris etendatakse koolinoorte loodud lavastusi doonorlusest

Prindi see artikkel
19. veebruar 2011

DoonorElupaastjaLaupäeval, 19. veebruaril katsuvad kooliteatrid jõudu Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse ja Eesti Harrastusteatrite Liidu (EHL) korraldatud teatrifestivalil „Doonor on elupäästja“. Draamateatri väikese saali lavalaudadel astuvad üles kaheksa kooliteatrit Eesti eri paigust, et esitada spetsiaalselt selleks festivaliks loodud omaloomingulisi lavatükke doonorlusest.

Teatrifestivali eesmärk on tutvustada doonorlust, panna noori mõtlema selle eluvaldkonna üle ning julgustada seda loovas ja lavalises vormis kujutama.

“Loominguline mõte on alati elust ees. Oleme kindlad, et just noortelt tulevad värskeimad ideed ja ootamatud lähenemised, mis aitavad meil ajaga kaasas käia,” kirjeldas festivali tähtsust verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste.

„Soovime noorte jaoks korraldada ürituse, kus nad saavad oma loominguliste ja teatripäraste ülesastumistega näidata, kuidas nemad näevad doonorlust,“ selgitas verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp. „Esinemiste formaadi oleme jätnud võimalikult vabaks, mistõttu trupid on saanud ise otsustada, kas nad soovivad oma mõtteid esitada näidendina või mõnes muus laval esitatavas vormis. Peamine, et esinemiste sisu oleks originaalne ning annaks edasi osalejate ettekujutuse doonorlusest ja selle rollist ühiskonnas,“ lisas Lomp.

Teatrifestival toimub Tallinnas Eesti Draamateatri väikeses saalis laupäeval kell 9.00-14.15. Võistlustulle astuvad kaheksa kooliteatrit Simunast, Käinast, Tartust, Jõõprest, Tormast ja Tallinnast.

Festivali parimad selgitab välja žürii koosseisus näitlejate Kaie Mihkelsoni ja Lauri Laglega, EHLi esindaja Maret Oomeri, verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste ja noore doonori Villu Loondega. Parimatele on välja pandud auhinnad, esikohta autasustatakse kollektiivse tasuta teatrireisiga vabalt valitud etendusele Mandri–Eestis.

Festivali toetavad Fazer, Eesti Draamateater, Põltsamaa Felix, Kalev, Coca-Cola Hellenic Eesti, Bambona ja www.dolomiit.ee.

Ajakava

9.00 Festivali avamine

Tervitussõnad verekeskuse juhatajalt dr Riin Kullastelt

Festivali kava ja kodukorda tutvustab verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp

9.15 Simuna Kool „Roosid emadepäevaks“

9.45 Tallinna Laagna Gümnaasium „Lihtne lugu“

10.15 Tallinna Kuristiku Gümnaasium „Uks ellu“

10.45 Käina Gümnaasium „Mina ja doonorlus“

11.15 Tallinna 32. Keskkool „Suur heategu lühikese ajaga“

11.45 Tartu Miina Härma Gümnaasium „Mida tulnukas ei mõista“

12.15 Jõõpre Põhikool „Sõnatu lugu“

12.45 C. R. Jakobsoni nim Torma Põhikool „Mida Sa täna teed?“

13.15 Žürii teeb kokkuvõtteid, võistlejate toitlustamine

13.45 Võitjate väljakuulutamine ja autasustamine

Allikas: Regionaalhaigla 16.02.2011 pressiteade