Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Muuseumid / Eesti Ajaloomuuseum kutsub laupäeval Maarjamäele muuseumi 147. sünnipäeva tähistama

Eesti Ajaloomuuseum kutsub laupäeval Maarjamäele muuseumi 147. sünnipäeva tähistama

Prindi see artikkel
19. veebruar 2011

AjaloomuuseumEesti Ajaloomuuseumil on 19. veebruaril sünnipäev ja sel puhul on sissepääs muuseumisse tasuta. Muuseum kutsub Maarjamäe lossis avatud näitustele, tasuta ekskursioonidele, ajaloo laupäevakule ning kontserdile. 19. veebruaril 1864 avati Tallinnas Kanuti gildi hoones Eestimaa Kirjanduse Ühingu (Estländische Literärische Gesellschaft) Provintsiaalmuuseum, millest peale Eesti Ajaloomuuseum oma ajalugu loeb.

Maarjamäe lossis on kell 10 – 17 vaadata Eesti 20. sajandi ajaloo suurnäitus “ISEOLEMISE TAHE. 90 aastat Eesti Vabariiki“, Eesti Filmimuuseumi väikenäitus “EESTI ESIMESED“, fotonäitus “PÜHA.SÜGIS“ Veiko Õunpuu filmide “Sügisball” ja “Püha Tõnu kiusamine” võtetelt ning vaadata on ka Eesti Ajaloomuuseumi visuaalase identiteedi ja Suurgildi hoone ekspositsiooni graafilise disaini ideekonkursi võistlustööd.

Ekskursioonid, ajaloo laupäevak ja kontsert

Kell 12 on tasuta ekskursioon eesti keeles ja kell 13 vene keeles näitusel “Iseolemise tahe. 90 aastat Eesti Vabariiki.”

Kell 13 algab igakuine Eestile ja suurtele sõdadele pühendatud ajaloo laupäevak. Jõutud on kaheksanda Vene-Türgi sõjani, ning selle 155 aasta eest lõppenud Krimmi sõja sündmustest Läänemerel aastail 1854–1855 räägib Hanno Ojalo, Eesti Akadeemilise Sõjaajaloo Seltsi juhatuse esimees

Kell 14.30 algab Okka saalis kontsert „20. sajandi kroonika“ I (aastad 1900–1946), esineb Meriko segakoor, koori dirigent Merike Toro, kaastegev Helene Vannari. „20. sajandi kroonika“on jutustused ajaloost muusikas, sõnas ja pildis.

Meriko segakoor on asutatud 5. oktoobril 2006. Koori lauljate enamik on osalenud ja/või osalevad senini Eesti tuntud kontsertkoorides. Meriko koori tõi kokku soov anda akadeemilisele koorimuusikale avaram väljund ja kõlapind. Koori kavad on programmilised, seotud sõnaloomingu, kultuuri- ja ajalooga.

Muuseumisünnipäeval ootab magus üllatus, avatud on muuseumipoe raamatulett ja kohvinurk Paula.

Maarjamäe loss ootab kõiki K-P kell 10-17, Pirita tee 56 10127 Tallinn

Vaata ka: www.ajaloomuuseum.ee

Bussid nr 1A, 1 PR, 5, 8, 34A, 38. Maarjamäe peatus

Allikas: Ajaloomuuseumi 15.02.2011 pressiteade