Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Haridus ja teadus / UNICEFi Sinine Nädal toob Kuressaares palju põnevaid üritusi

UNICEFi Sinine Nädal toob Kuressaares palju põnevaid üritusi

Prindi see artikkel
3. mai 2009

Foto: Andi Roost

Foto: Andi Roost

Lehekuu algus tuleb seekord Kuressaares eriline. Laste- ja noortesõbralik linn koostöös erinevate institutsioonidega korraldab 3.-10. maini UNICEFi Sinise Nädala. Ühtlasi tähistatakse linna 446. sünnipäeva ning noortekogu viib läbi omaalgatusprojekti „Mitteformaalne ja informaalne on normaalne”.

Heaks tavaks on saanud, et “Laste- ja noortesõbraliku linna” tiitlit kandev linn korraldab selle tiitli omamise perioodil UNICEFi Sinise Nädala, mille peaeesmärk on tutvustada võimalusi, mida linn lastele ja noortele pakub. Kuressaares toimuva Sinise Nädala raames tähistatakse ka linna 446. sünnipäeva.

Sinine Nädal toob linna palju põnevaid üritusi, mille hulgast peaks endale meelepärase leidma kõik linna lapsed ja noored. Erinevate sündmuste, võistluste ja töötubade eesmärgiks on tutvustada lastele, noortele ja ka lapsevanematele vaba aja veetmise võimalusi ja erinevaid huvitegevusi Kuressaare linnas.

Sinise Nädala avaüritus toimub Auriga keskuses, kus esitlusele tulevad koolinoorte moeloome konkursi „Look Kool 2009″ ja Auriga moenumbrid – kohapeal saab osaleda laste, meigi ja soengu töötubades.

Sinisel Nädalal tuleb Kuressaarde külla AHHAA teaduskeskus, mille ekspositsioonid Kuursaalis jäävad külastajatele avatuks 17. maini. Mudellennupäeval, mis toimub 9. mail Kuressaare lennuväljal pakuvad põnevust mudellennukid, paraplaanid, deltaplaanid ja lennusimulaator, seal samas toimub ka õhupalliskulptuuride valmistamise võistlus.

Noortele antakse voli kaasa rääkida ka ühiskondlikel teemadel, nii kohtuvad üritusel „Kohv poliitikutega” noortekogu ja linnavalitus arutlemaks üheskoos noori huvitavatel teemadel. Väitluses teemal „Noorus on hukas” võtavad mõõtu noored ja volikogu.

Põnevaid ettevõtmisi leiab Sinisel Nädalal ka iga kultuurihuviline noor – avatakse UNICEFi minireprode, graafika ja õpilastööde näitused. Raamatukogus toimub muinasjutuhommik, samuti Edgar Valteri teemaline viktoriin, jutuvõistlus, ettelugemishommik ja näitus „Saaremaa laste ja noorte kirjanikud läbi aegade”. Noorte kunstiaktsiooni tulemusena saavad mai algul värvikama ilme skatepargi tuhmid ja väsinud rularampide küljed. Reedel, 8. mail toimub Tolli tänava vanas raamatukogus noortebändide kontsert.

Spordisõbrad saavad kaasa elada SÜG-i ja KG vahelisele jalgpallimatšile linnastaadionil ning võtta osa traditsioonilisest linnajooksust.

Sinise Nädala raames toimub ka laste- ja noortesõbralike linnade klubi kokkutulek. Kohtumisel tutvutakse linna haridus- ja noorsootöö asutustega ning kuulda saab ettekandeid teemal „Väärt kogemused noorsootöös”. Aukülalisena osaleb Sinise Nädala üritustel pr Evelin Ilves, kelle senine silmapaistev tegevus laste ja noorte heaks aitab kaasa UNICEFi väärtuste teadvustamisele. Propageerimaks tervislikke eluviise ja liikumist ning näitamaks, et aukülalise roll ei ole vaid pöördumine paberil ja põgus kohtumine, rulluisutab Evelin Ilves Upa kergliiklusteel koos kõigi huvilistega.

Sinise Nädala peastaap on avatud Ferrumis ning lisainfot Sinise Nädala tegevuste kohta leiab kodulehel www.kuressaare.ee/sininenadal

Kuressaare linn ja UNICEF ootavad kõiki Sinisest Nädalast osa saama ja näitama, et Kuressaare on üks kena koht meie noorimate ühiskonnaliikmete kasvamiseks ja arenemiseks.

Allikas: www.kuressaare.ee