Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / President / President Ilves: vajame Haapsalu tuleõnnetuse põhjuste võimalikult kiiret selgumist

President Ilves: vajame Haapsalu tuleõnnetuse põhjuste võimalikult kiiret selgumist

Prindi see artikkel
21. veebruar 2011

KyynalPresident Toomas Hendrik Ilves sõitis täna Haapsallu, kus eilses traagilises tuleõnnetuses hukkus sealses lastekodus 10 last.

Riigipea kohtus Lääne maavanema Neeme Suure, Haapsalu linnapea Urmas Suklese, päästetööde juht Priit Laose ja Haapsalu politseijuht Margus Kaldmaga, kes andsid ülevaate päästetöödest ja väikelastekodu esmaste probleemide lahendamisest, ka laste ajutisest ümbermajutamisest.

“Seesugune katastroof – viimaste aastakümnete traagilisim tuleõnnetus – ei oleks tohtinud juhtuda. Teadaolevalt oli kõik selleks tehtud, aga ometi see juhtus,” ütles president Ilves. “Me vajame, ja võimalikult kiiresti, põhjalikku analüüsi, mis peab andma õppetunni, kuidas vältida millegi sarnase kordumist tulevikus.”

Riigipea käis ka õnnetuspaigas, kus süütas mälestusküünla ja kohtus Haapsalu Väikelastekodu töötajatega.

“Ma mõistan teie valu ja leina, mida jagab kogu Eesti,” ütles president Ilves. “Te tegite kõik, mida suutsite tulekahju ajal nagu te teete seda ka praegu. Andku teile tugevust teadmine, et lapsed vajavad teid ja teie hoolitsust.”

Riigipea tänab kümneid vabatahtlikke, ka reservpäästerühma liikmed ja kaitseliitlasi, kes läksid 20-kraadises pakases appi päästjatele ja traagilisse õnnetusse sattunuile.

“Samuti tänan kõiki, kes on tänasel traagilisel tunnil mõtetes, sõnades, aga eriti tegudes Haapsalu Väikelastekodu perega. Nad vajavad meie tuge, nad vajavad oma turvalist kodu.”

Allikas: presidendi kantselei 21.02.2011 pressiteade