Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Riigikogu valimised 2011 / Pühapäeval toimuvad Riigikogu valimised

Pühapäeval toimuvad Riigikogu valimised

Prindi see artikkel
6. märts 2011

Valimised2011Logo6. märtsil on kõik valimisjaoskonnad avatud kella 9.00-st kuni 20.00-ni.

Valimispäeval saab hääletada üksnes oma kodukoha jaoskonnas. Kaasa tuleb võtta kehtiv isikut tõendav dokument (näiteks pass, isikutunnistus, juhiluba, pensionitunnistus), millel on isiku nimi, sünniaeg või isikukood ja foto. Valijakaarti ei ole vaja kaasa võtta. Hääletamissedelile tuleb selgelt ja arusaadavalt kirjutada kandidaadi number. Elektrooniliselt antud häält valimispäeval enam muuta ei saa.

Samal päeval toimub ka kodus hääletamine. Kui valija terviseseisundi või muu mõjuva põhjuse tõttu ei saa hääletada hääletamisruumis, võib ta taotleda hääletamist kodus. Selleks esitab valija oma elukohajärgsele valla- või linnavalitsusele (Tallinnas linnaosavalitsusele) või jaoskonnakomisjonile kirjaliku taotluse hiljemalt 6. märtsil kuni kella 16.00-ni.

Elektrooniliselt antud häälte avalik lugemine algab pühapäeval kell 18.00 Toompea lossi konverentsisaalis. Täiendavat infot valimiste kohta saab aadressil www.vvk.ee, samuti operatiivselt Facebookis aadressil www.facebook.com/valimiskomisjon ja Twitteris www.twitter.com/valimiskomisjon

Allikas: Vabariigi Valimiskomisjoni 04.03.2011 pressiteade