Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Tallinn kutsub tarbijaõiguste päevale

Tallinn kutsub tarbijaõiguste päevale

Prindi see artikkel
15. märts 2011

TarbijakaitseTallinna linn korraldab teisipäeval, 15. märtsil kella 11-16.30 Eesti Rahvusraamatukogu (Tõnismägi 2) konverentsisaalis tarbijaõiguste päeva.

Tallinna Tarbijaõiguste päev toimub kolmandat aastat järjest. Tänavu oodatakse osavõtjateks mitte ainult tarbijaid, vaid ka kaupmehi, kuna tarbijate õigused ja kaupmeeste kohustused on üksteisega tihedalt ning vastastikku seotud. Eeskätt on oodatud väikekaupmehed, sest just neil napib vahendeid juriidiliste nõuandjate poole pöördumiseks. Käesoleva aasta tarbijaõiguste päeva juhtlauseks on „Oma õiguste tundmine teeb elu lihtsamaks!“

Räägitakse ostja võimalustest ja kaupmehe kohustustest tarbijakaebuste lahendamisel, toidukaupade märgistusest, kindlustuslepingu tingimustest ning eksitavatest ja ebaausatest kauplemisvõtetest. Vastatakse küsimustele.

Üritus on tasuta ja toimub ka sünkroontõlge vene keelde.

Tarbijaõiguste päev sai alguse USA-st 15. märtsil 1962, hiljem on hakatud samal päeval ka Euroopas tarbijate päeva tähistama. Üleeuroopalisi üritusi sel päeval korraldab Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee, mis on Euroopa Liidu nõuandev organ ühendades omavahel EL-i institutsioone ja organiseeritud kodanikuühiskonda. Eelmisel aastal toimus 12. Euroopa Tarbijate päev.

Täiendavat infot ja täpsema ajakava leiab www.tallinn.ee/tarbija

Tekst ja foto: Raepress, 10.03.2011