Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Haridus ja teadus / Tallinna Ülikool avab oma sünnipäeval uksed kõikidele õpihimulistele

Tallinna Ülikool avab oma sünnipäeval uksed kõikidele õpihimulistele

Prindi see artikkel
18. märts 2011

TallYlikooliTekkelTallinna Ülikool korraldab oma sünnipäeval, 18. märtsil avatud uste päeva, mille käigus saavad gümnasistid tutvuda ülikooli erialade ning sisseastumistingimustega, osaleda avalikel loengutel ning uudistada õppehoonetes. Avatud uste päevalt leiab vajalikku infot ka magistriõppe võimaluste kohta, samuti on oodatud kõik need, kelle õpingud on katkenud või kes soovivad oma õpingutes kasutada varasemat töökogemust.

Huvilistele on avatud erialade laat, kust leiab infot ülikoolis õpetatavate erialade kohta. Karjääri- ja nõustamiskeskuse esindajad abistavad huvilisi eriala valikul ja tulevase karjääri planeerimisel. Teavet saab kodumaise Õpilasakadeemia ja välismaal õppimise kohta, kohal on ka TLÜ Üliõpilaskonna esindajad. Erialade laat toimub ülikooli Mare õppehoone aatriumis (Uus-Sadama 5, III korrus) ajavahemikus kell 11–16.

Päeva jooksul toimuvad mitmed lühiloengud, mis võimaldavad näha, kuidas ülikoolis õppetöö toimub. Samuti võimaldavad need tutvuda huvitavate lektoritega ning saada paremat ettekujutust erinevate erialade sügavamast olemusest. Lühiloengutega astuvad üles prof Andi Kivinukk („Mis kasu on tänapäeval matemaatikast?“), prof Erik Terk („Mida tähendab mõelda ja tegutseda strateegiliselt?“), lektor Jaanus Vaiksoo („Kirjandus – puhas rõõm, puhas kunst“), dotsent Linnar Priimägi („Kuidas olla üliõpinguis edukas?“). Toimub ka Valeri Komendatovi venekeelne lühiloeng teemal „Edukas karjäär“.

Avatud uste päevalt leiavad huvipakkuvat ka bakalaureuseõppe tudengid, sest jagatakse infot magistriõppe võimaluste kohta. Samuti on oodatud kõik need, kellel õpingud on katkenud või kes soovivad oma õpingutes kasutada varasemat töökogemust – ülikooli nõustajad korraldavad varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamise (VÕTA) protseduuri tutvustava infotunni, teavet saab ka TULE-programmi kohta. Eraldi infotund korraldatakse erivajadustega õppijatele. Pärast infotunde on huvilistel võimalik osa võtta ekskursioonidest ülikooli kampuses.

Päeva täpsem kava on kättesaadav aadressilt www.tlu.ee/avatuduksed

Allikas: Tallinna Ülikooli 17.03.2011 pressiteade