Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Filmikunst / Maailmafilmi festivali teine päev algab Mark Soosaare retrospektiiviga

Maailmafilmi festivali teine päev algab Mark Soosaare retrospektiiviga

Prindi see artikkel
22. märts 2011

MarkSoosaar22. märtsil alustab Maailmafilmi festival oma teist päeva Mark Soosaare retrospektiiviga. Lisaks esilinastub Tartus režissöör Kullar Viimne värske dokumentaalfilm „Hing“.

Mark Soosaare retrospektiivil näidatakse viit filmi: „Kihnu naine“ (1973), „Kihnu Kristjan“ (1992), „Emavene“ (1993), „Isa, Poeg ja Püha Toorum“ (1997) ja „Liblikate kodu“ (2004).

Festivali raames esilinastub Tartus režissöör Kullar Viimne „Hing“, mis toob vaatajani isepäise Francesko Leego elu, kes on ainus Eesti naiskorstnapühkija. Filmiga avatakse ametlikult Maailmafilmi festival.

Enne festivali avamist on võimalik põigata Kameruni matusetseremooniatesse, kus „surnud ei ole surnud“. „Matusehooaeg“ (2010) on veider tondijutt, kus omavahel kohtuvad reisikiri ja etnograafia.

Festivali teise päeva lõpetab „Unistuste rada“ – südamlik film kahest noorest pimedast naisest, kes on valmis uurima kõike, mida elu pakub. Nad reisivad koos Vincent Ferreri Asutusse Indias, et aidata harida pimedaid lapsi ja seeläbi omandada kogemusi, mis aitavad rajada teed nende enda unistuste täitmiseks.

Festivali raames on avatud ka näitused nii ERMi näitusemajas kui Athena keskuses.

Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas: „Euroopa maitsed“ – 9 Euroopa muuseumi koostöös valminud näitus.

Athena keskuses (Küütri 1, Tartu): Arvo Iho näitus „Aastaring rannakülas“ ja Sander Hiire nomaadide hoburännakust Mehhikos kõnelev näitus „¡ ANDALEE!“

Festivali passid 15 eurot / 8 eurot ja õhtuste seansside piletid 2 eurot / 1,5 eurot (kuni kl 17 TASUTA!) saadaval Piletilevi müügikohtades ja kohapeal.

Ajakava ja täiendav info on Maailmafilmi veebilehel www.worldfilm.ee

Maailmafilmi festivali korraldavad Eesti Rahva Muuseum ja Maailmafilmi Ühing.

Allikas: ERMi 22.03.2011 pressiteade