Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Küüditamise aastapäeval süüdatakse küünlad

Küüditamise aastapäeval süüdatakse küünlad

Prindi see artikkel
25. märts 2011

KyynalMTÜ Tulipisar, Eesti Üliõpilaskondade Liit, Eesti Õpilasesinduste Liit ja Eesti Noorteühenduste Liit kutsuvad reedel kell 18 inimesi Tallinna ja Tartu peaväljakutele, et meenutada küünalde asetamisega üht Eesti ajaloo traagilisemat sündmust, kui mõne päeva jooksul viidi Eestist vägivaldselt Siberisse üle 20.000 süütu inimese. Selles tohutus vägivallalaines lõhuti perekonnad ja kodud. Küüditatud, kelle näol oli tegu peamiselt naiste ja lastega, viidi ära teadmisega, et nad peavad jääma Siberisse igaveseks.

Küünlaid süüdates mõtleme hetkeks elu põhiväärtustele. Hoiame elavana mälestust süütute inimeste kallal toimepandud inimesevastasest kuriteost, et küüditamised ei korduks enam kunagi.

Ootame inimesi küünlaid süütama 25. märtsil algusega 18.00 Tallinna Vabaduse väljakule ja Tartu Raekoja platsile. Samal ajal süütavad Eesti seltside ühendused küünlad Rootsis, Ameerika Ühendriikides, Saksamaal, Tšehhis, Kanadas, Austraalias, Hollandis, Belgias ja Lätis. Kõigil tulijatel palume küünlad kaasa võtta. Kes ei saa osaleda, saavad aidata muul moel, tehes annetuse MTÜ Tulipisarale (arvelduskonto: 221051376083).

Allikas: küünalde süütamise ürituse korraldajate pressiteade