Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Teater / Vanemuise teater ja Teatri Kodu sõlmivad koostöölepingu

Vanemuise teater ja Teatri Kodu sõlmivad koostöölepingu

Prindi see artikkel
31. märts 2011

Hetk etendusest SIPSIK. Mängivad Maarja Jakobson ja Leino Rei (foto: Teatri Kodu)

Hetk etendusest SIPSIK. Mängivad Maarja Jakobson ja Leino Rei (foto: Teatri Kodu)

Neljapäeval, 31. märtsil kell 15 allkirjastavad Tartu Mänguasjamuuseum ja Teater Vanemuine Teatri Kodus koostöölepingu, mille sisuks on pakkuda kahe organisatsiooni koostöös kvaliteetseid teatrietendusi väikelastele ja peredele. Lepingule kirjutavad alla teatri juht Paavo Nõgene ning mänguasjamuuseumi direktor Triin Vaaro. Kohal on Tartu linnapea Urmas Kruuse. Allkirjastamisele järgneb pärastlõunane koosviibimine pannkookide ja moosiga.

Mõlemad osapooled soovivad kaasa aidata lastele suunatud teatritegevuse laiendamisele Tartus, Tartu lähiümbruses ja Eestis tervikuna. Lepingu kohaselt toob Vanemuine järgneva kahe aasta jooksul Teatri Kodu saalis lavale väikelastele mõeldud uuslavastusi, millest esimest saab näha juba 2011. aasta septembris.

Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodu on nüüdseks edukalt toiminud peaaegu aastapäevad – selle aja jooksul on lavale toodud kaks omalavastust ning külla kutsutud mitmeid Eesti teatreid ja teisi lastele esinejaid.

„Publik on meie pakutavast suurt rõõmu tundnud ning see on meid julgustanud otsima uusi võimalusi rikastamaks kohalikku teatrielu. Mänguasjamuuseumi ja Vanemuise koostöös ühendame Teatri Kodu erilise, lastesõbraliku keskkonna teatri pikaajaliste kogemuste ja professionaalse loominguga. See aitab täita meie eesmärki pakkuda Tartu ja Lõuna-Eesti lastele meeldejäävaid kultuurielamusi ning kasvatada neist tulevasi loojaid ja kultuuri armastavaid inimesi,“ rääkis mänguasjamuuseumi direktor Triin Vaaro.

Vanemuise teatri juht Paavo Nõgene lisas: “Vanemuise teatri jaoks on laste- ja noortetöö väga oluline prioriteet. Seni oleme 1-7 aastastele lastele vähe lavastusi suutnud pakkuda. Tegime Teatri Kodule koostööettepaneku, mis annab meile võimaluse see puudujääk korvata.”

Allikas: Mänguasjamuuseumi ja Vanemuise 28.03.2011 pressiteade