Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Arhitektuur / Tartu Ülikooli vaatamisväärsustest valmis virtuaaltuur

Tartu Ülikooli vaatamisväärsustest valmis virtuaaltuur

Prindi see artikkel
1. aprill 2011

Foto: Ove Maidla / Tartu Ülikool

Foto: Ove Maidla / Tartu Ülikool

Tartu Ülikool on valmis saanud innovatiivse 360-kraadise vaatega panoraamfotode virtuaalse jalutuskäigu, tutvustamaks külalistele oma kuulsaid ajaloolisi hooneid, muuseume ning vaatamisväärsusi. Virtuaaltuur on nii eesti kui ka inglise keeles ja seda saab näha aadressil: www.ut.ee/virtuaaltuur

Virtuaaltuuri valmimist juhtinud TÜ turundusjuhi Ingrid Maiste sõnul on taolised virtuaalsed lahendused maailmas järjest populaarsemaks muutnud ning nüüd saab ülikoolgi oma vaatamisväärsusi ja Tartu linna paremini tutvustada nii Eestis kui ka väljaspool.

„Uudne virtuaaltuur võiks huvi pakkuda nii uutele üliõpilastele ja külalistele kui ka praegustele ülikoolipere liikmetele, kuna näiteks fotogaleriides on lisaks tavapärastele eksponaatidele esitletud ka asju, mida igapäevaselt muidu kohapeal näha ei saa, nagu ülikooli raamatukogu kogudest pärit Aleksandr Puškini surimask ning haruldased raamatud. Kindlasti aitab äsjavalminud virtuaalne jalutuskäik tutvustada lisaks ülikoolile ka Tartu linna, et rõõmustada rohkete konverentside külastajaid ja Tartusse saabuvaid turiste,“ ütles Maiste.

Virtuaalne jalutuskäik viib külastaja ülikooli peahoonesse ja seal asuvasse kunstimuuseumisse, ülikooli ajaloo muuseumisse ja loodusmuuseumisse, botaanikaaeda ning ülikooli raamatukokku. Virtuaaltuuri abil saab tõusta Toomkiriku tornidesse, higistada troopilises palmihoones ning see võimaldab fotode vahendusel uurida ülikooli teadus- ja kultuuriloolisi kogusid.

Samuti saab arvuti tagant lahkumata külastada vana anatoomikumi ja „jalutades“ Toomemäel ning mujal Tartu kesklinnas tutvuda ülikooliga seotud suurmeeste ausammaste ja mälestusmärkidega. Tartu tähetorn lülitub tuuri sel kevadel pärast renoveerimise lõppu.

Ülikooli 360-kraadise virtuaalse jalutuskäigu teostas OÜ VirtuaalStuudio.

Allikas: Tartu Ülikooli 01.04.2011 pressiteade