Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / President / Evelin Ilves annab täna avalöögi suvel toimuvale I Eesti Naiste Tantsupeole

Evelin Ilves annab täna avalöögi suvel toimuvale I Eesti Naiste Tantsupeole

Prindi see artikkel
6. aprill 2011

Evelin Ilves (foto: Facebook)

Evelin Ilves (foto: Facebook)

Täna annab ürituse patroon Evelin Ilves Jõgeva Kultuurikeskuses avalöögi I Eesti Naiste Tantsupeole „NaiseLugu“, mis toimub 12. juunil Jõgeva linna staadionil. Kell 13 on Jõgeva Kultuurikeskusesse võimalik saada osa tantsupeo väljakuulutamisest.

Tantsupeo väljakuulutamisel osalevad tantsupeo korraldamise algatanud tantsurühmad – folklooriselts Jõgevahe Pere, rahvatantsuselts Meie Mari, Põltsamaa Kultuurikeskuse naisrühm Uhka ja Jõgeva linna rahvatantsurühm Kaaratsim – kokku üle 80 tantsija, kes esitavad tantsumosaiigi suvise ürituse tantsudest.

Evelin Ilvese sõnul tunneb ta uhkust, et Eestimaa südames elavad ja tegutsevad tublid naised, kes on võtnud selle tantsupeo tegemise enda kanda, kutsudes Jõgevale kokku tantsivad naised üle Eesti.

“See on suur ja tunnustust vääriv ettevõtmine, jutustada tantsides Eesti naise lugu, väärtustada peret ja hoolivust. Olen selle ürituse patroon siira rõõmuga,“ ütles Evelin Ilves.

Samuti osalevad üritusel Jõgeva linnapea Kalmer Lain, Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev, Jõgeva vallavanem Enn Kurg, Riigikogu liige Aivar Kokk, Palamuse vallavanem Urmas Astel, Jõgeva maa-, linna- ja vallavalitsuse töötajad, SOS Lasteküla Eesti Ühingu esindaja ning I Eesti Naiste tantsupeo „NaiseLugu“ korraldus- ja lavastustoimkond.

Allikas: presidendi kantselei 06.04.2011 pressiteade