Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Teater / “Eestluse elujõud” on täna Draamateatris esimesel lugemisel

“Eestluse elujõud” on täna Draamateatris esimesel lugemisel

Prindi see artikkel
7. aprill 2011

EestluseElujoustTäna, 7. aprillil kell 19 tuleb Eesti Draamateatri Maalisaalis esimesele lugemisele Indrek Koffi hüsteeriline traktaat “Eestluse elujõust” (pühendatud kaerakilele, mulgipudrule, kamale ja tallinna kiludele).

“Eesti inimesed. Me ütleme. Siis ütleme veel kord. Siis juba tulistame, lajatame, suskame, lahmime, käratame, sajatame, sisiseme, hõõrume nina alla, vingume, tembeldame, paneme paika. Aga võib-olla olete märganud, et ometigi idaneb meis kõigis hävimatu Tera, mis ei sarnane ühegi teise sisemise teraga universumis? See Tera on elu edasiviiv originaalsus, meie elujõud… Patsime, et see on teie arvates ka jumala hea mõte! Eks ju, et on?

EI, päris hea mõte. EI, ega ma ei ütle!”

„Eestluse elujõust“ pälvis äsja kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali 2010. aasta luuleauhinna. Mullu sai traktaat ka Siugja Sulepea kirjandusauhinna.

Eesti Draamateatris toimub õigupoolest traktaadi teine lugemine; esimene oli enne raamatu ilmumist 2009. aasta jaanuaris kirjanduslike kolmapäevade raames, lavastajaks Andres Noormets ja lugejateks Aarne ja Silvia Soro, Kadri Noormets ja Tanel Ingi. „Eestluse elujõust“ ilmus raamatuna 2010. a.

Loevad Kristo Viiding, Kersti Heinloo, Tiit Sukk ja Ester Pajusoo. Lavastajana juhendab Mari-Liis Lill.

Pilet lugemisele maksab 4 eurot.

Allikas: Draamateatri 06.04.2011 pressiteade