Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Riigikogu / Riigikogus on esmaspäeval lahtiste uste päev

Riigikogus on esmaspäeval lahtiste uste päev

Prindi see artikkel
25. aprill 2011

PikkHermannRiigikogus toimub esmaspäeval lahtiste uste päev, millega tähistatakse 92 aasta möödumist Asutava Kogu esimesest istungist.

Lahtiste uste päeva üritused algavad kell 10.45 Toompea lossi ees, kus tervituskontserdiga esineb politsei- ja piirivalveameti ühendorkester. Kell 11.05 tervitab siseõuel esimesi külalisi riigikogu esimees Ene Ergma.

Kella 11-17 toimuvad lossis ekskursioonid ning huvilised saavad külastada Pika Hermanni torni. Kella 12-13 toimub riigikogu istungisaalis valitsuse infotund, kus inimeste küsimustele vastavad peaminister Andrus Ansip, sotsiaalminister Hanno Pevkur, haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo ning kaitseminister Mart Laar, ja kella 14-15.30 peab kultuurikomisjon konverentsisaalis kultuuripärandi ja turismi teemal avaliku istungi.

Kella 13.10-14 toimub lossi hoovis rahvatantsu ja rahvamuusika seltsi ning rahvatantsuansamblite liidu koostöös TeateTants, mis on pühendatud pärimustantsu aastale, ning kella 16-17 annab Valges saalis kontserdi folklooriansambel Pillipiigad.

Lisaks on riigikogu hoones võimalik tutvuda August Rei mälestusnäitusega, kunstisaalis näha Küllike Jaama ja Urmas Viigi installatsiooni “Luige Hummer”, kohvikus vaadata filmi “Oma Maapäev” ja parlamenditeemalist animafilmi sarjast “Lotte 90″ ning e-saalis matkemängu abil kaasa lüüa seadusloomes. Külalistele jagatakse ka riigikogu tutvustavaid infomaterjale.

Riigikogu teabekeskuses aadressil Toompea 1 kohtuvad kell 11.15 külalistega esmakordselt parlamenti valitud Annely Akkermann, Kaja Kallas, Aivar Kokk, Andrei Korebeinik, Jevgeni Ossinovski, Rainer Vakra, Rannar Vassiljev ja Viktor Vassiljev. Kell 12 ja 14 saab samas vaadata filme “Ma elasin Eesti Vabariigis” ja “Laulev revolutsioon” ning kell 13.30 Toomkooli Teatriklubi etendust “Peremees ja sulane”. Samuti toimuvad terve päeva jooksul lastele ja noortele riigikogu töö ja ajaloo teemalised viktoriinid.

Allikas: BNS, 24.04.2011