Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Maailm / Medvedev: katastroofidest nagu Tšernobõl tuleb tõtt rääkida

Medvedev: katastroofidest nagu Tšernobõl tuleb tõtt rääkida

Prindi see artikkel
26. aprill 2011

Foto: www.tuumaenergia.ee

Foto: www.tuumaenergia.ee

Riigid ei tohi varjata infot tehniliste õnnetuste kohta nagu Tšernobõli katastroof ja Fukushima tuumajaama avarii, ütles esmaspäeval Venemaa president Dmitri Medvedev.

„Peamine õppetund seisneb vajaduses rääkida inimestele tõtt, kuna maailm on niivõrd habras ja me oleme omavahel niivõrd seotud, et mis tahes katsed varjata tõtt, jätta midagi rääkimata, retušeerida olukorda, muuta seda optimistlikumaks, kui see on, muutuvad tragöödiaks,“ ütles Medvedev tseremoonial, millel anti riiklikud autasud Tšernobõli katastroofi tagajärgede likvideerijatele.

„See on julm, ent väga tähtis õppetund. Olen veendunud, et riik suhtub ka edaspidi vastutustundlikult tuumaenergeetika arendamisse Venemaal ning nende inimeste saatusesse, kes väga raskel tunnil tegid kõik inimelude päästmiseks ning isamaa huvide kaitseks,“ kuulutas Medvedev.

President Medvedev suundub teisipäeval Ukrainasse Tšernobõli, kus mälestatakse 25 aasta möödumist kõigi aegade rängimast tuumakatastroofist.

„Sõidan homme Tšernobõlisse, seal toimub kohtumine kolleegidega, samuti nendega, kes osalesid avarii likvideerimisel,“ ütles Medvedev esmaspäeval toimunud tseremoonial.

Allikas: BNS, 25.04.2011