Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / President / President Ilves läheb töövisiidile Münchenisse ja Rooma

President Ilves läheb töövisiidile Münchenisse ja Rooma

Prindi see artikkel
28. aprill 2011

THEvelinIlvesPresident Toomas Hendrik Ilves läheb neljapäeval töövisiidile Münchenisse ja Rooma, et osaleda Raadio Vaba Euroopa 60. aastapäevale pühendatud konverentsil ning paavst Johannes Paulus II õndsaks kuulutamise tseremoonial Vatikanis.

Münchenis osaleb president Ilves konverentsil „Voices of Freedom – Western Interference? 60 Years of Radio Free Europe in Munich and Prague“ ning konverentsi paneeldiskussioonis „International Broadcasting Today”.

Eesti riigipea teeb töövisiidi raames ettekande Ludwig-Maximiliani ülikoolis, mida on kutsutud kuulama ja sellele järgnevas diskussioonis osalema ajaloo, politoloogia ja Ida-Euroopa ning fennougristika tudengid ja ülikooli õppejõud.

Münchenis kohtub president Ilves Saksamaa mõjuka poliitiku, endise kaitseministri Karl-Theodor zu Guttenbergiga ja Baieri liidumaa peaministri asetäitja, majandusminister Dr. Martin Zeiliga.

1. mail osalevad president Ilves ja Evelin Ilves Püha Tooli kutsel paavst Johannes Paulus II õndsaks kuulutamise tseremoonial Vatikanis. Johannes Paulus II oli 20. sajandi mõjukamaid inimesi, kes andis suure isikliku panuse kommunismivastasesse võitlusse, mille eest teda hinnatakse kõrgelt ka Eestis.

President Toomas Hendrik Ilves saabub Eestisse tagasi 2. mail.

Allikas: presidendi kantselei 27.04.2011 pressiteade