Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Teater / Euroopa kultuuripealinnas avatakse NO99 Põhuteater

Euroopa kultuuripealinnas avatakse NO99 Põhuteater

Prindi see artikkel
30. aprill 2011

NO99_PT_programmiraamat_TRYKKIokLaupäeval, 30. aprillil avatakse Euroopa kultuuripealinnas Tallinnas Skoone bastionil NO99 Põhuteater. Rohkem kui kaks aastat ette valmistatud Põhuteatrit ümbritseb avalik ruum koos erinevate lõõgastusvõimalustega, Põhuteatris eneses astuvad viie kuu jooksul üles teatritrupid ning kunstnikud Eestist ja kogu maailmast.

NO99 Põhuteatri kutsetega avaaktsioon toimub laupäeva õhtul, kuid hoone ja teda ümbritsev ruum saab viimase lihvi juba sama päeva hommikuks. NO99 Põhuteater püsib viis kuud, seejärel ta lammutatakse. Rohkem informatsiooni pohuteater.no99.ee.

NO99 Põhuteater on põhust rajatud installatsioon, mis põhineb Ene-Liis Semperi ideel, Põhuteatri kuraatorid on Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo. NO99 Põhuteatri arhitektid on Maarja Kask, Karli Luik ja Ralf Lõoke.

Viie kuu jooksul üles astuvate teatritruppide ja kunstnike seas on Teater NO99, Nature Theatre of Oklahoma, Gob Squad, SheShePop, Rosa Guerrero, Jarek Kasar ja Uku Uusberg, Samuel Finzi, Juhan Ulfsak ja Anni Ojanen, Ray Lee, Ene-Liis Semper, Tartu Uus Teater, Sebastian Nübling, Kristian Smeds, Eva Klemets ja Anne Türnpu ning paljud teised. Kogu programmiga saab tutvuda aadressidel pohuteater.no99.ee ja www.tallinn2011.ee.

NO99 Põhuteater on üks Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 tähtsündmusi ning teatris on võimalik saada informatsiooni ka teiste kultuuripealinna aasta sündmuste kohta. Koos läheduses asuvate Katla ja Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumiga, kuid ka mitmete teiste institutsioonide ja üritustega moodustub ühine mõtteline ruum, mille keskmes on kaasaegse ning rahvusvahelise kultuuri tutvustamine.

Allikas: SA Tallinn 2011  29.04.2011 pressiteade