Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Muusika / Kaitseväe orkester ja ajateenijate ansambel annavad emadepäeval kolm kontserti

Kaitseväe orkester ja ajateenijate ansambel annavad emadepäeval kolm kontserti

Prindi see artikkel
8. mai 2011

Foto: www.kim.ee

Foto: www.kim.ee

Kaitseväe orkester (fotol) annab pühapäeval kaks emadepäeva kontserti, ühe Kanepis ja teise Vastse-Kuustes. Ajateenijate ansambel Laul jätta! esineb emadepäeval Moostes.

„Kevadtorm suunab meid igal aastal emadepäeval Eesti kenadesse küladesse, kus anname kontserte. Emadepäevade kontserdid on ilus traditsioon,“ ütles kaitseväe orkestri ülem kolonelleitnant Peeter Saan. „Sajad Lõuna-Eesti noored mehed on homsel emadepäeval õppusel kaevikutes või rünnakul ega ei pääse emadele lilli viima. Kaitseväe orkester annab kontsertidega edasi musikaalse emadepäeva tervituse kogu kaitseväelt.“

Kaitseväe orkester esitab kontsertidel meeleolumuusikat. Repertuaar on rõõmus ja kevadine, mis hõlmab poppi, svingi, palasid muusikalidest ja operettidest, aga kindlasti ka sõjalist marssi. Orkestri ajateenijate ansambel esitab muusikat rahvusliku rokigigandi Ruja repertuaarist kuni regilaulu ja Valgre lauludeni välja.

„Sõdurid on metsas õppusel ja mõtlevad ikka kodu peale. Emadepäeval on nad päris kindlasti mõtetega oma ema juures. Meie oma esinemisega väljendamegi neid tundeid, mis sõdureid metsas emadepäeval valdavad,“ sõnas ansambli Laul jätta! laulja Vahipataljoni ajateenija reamees Gert-Heiko Kütaru.

Pärast emadepäeva kontserte on kaitseväe muusikuid võimalik näha ja kuulata veel. 13. mail esineb kaitseväe orkestri ajateenijate ansambel Laul jätta! õhtul Tilsi külapeol ning päeval antakse mitu kontserti eri paigus Kevadtormil osalejaile. Laulvaid ajateenijaid saab näha ka 14. mail, kui koos kaitseväe orkestriga astutakse üles Ridalis Laheda küla päevadel. 20. mail osaleb kaitseväe orkester meestelaulu päeval Haaslavas ja esitab koos Tartumaa meeskooridega ka koorilaulu klassikat.

Allikas: Kaitseväe Peastaabi 07.05.2011 pressiteade