Uus Eesti

Teema: Eesti, Kaitsevägi, Uudised

Allveelaeval Lembit langetatakse mereväe lipp

Foto: www.mil.ee

Foto: www.mil.ee

Merevägi langetab esmaspäeval kell 11 Tallinnas Lennusadamas allveelaeval Lembit mereväe lipu, millega arvab ta välja mereväe laevastikust enne laeva ülestõstmist nädala lõpus.

Lembit on kandnud mereväe lippu ja olnud mereväe alus number üks alates 2. augustist 1994. Vabariigi Valitsuse korraldusel võtsid meremuuseumi ja kaitseväe esindajad allveelaeva üle endise Nõukogude Liidu sõjamerejõududelt 1992. aastal.

Mereväe ülema mereväekapten Igor Schvede sõnul on Lembit olnud käega katsutav tõend järjepidevast Eestist: “Allveelaev Lembit on sümbol ühisest pingutusest ja kaitsetahtest, tema väärtust on raske üle hinnata,“ ütles Schvede.

Allveelaevade Lembit ja Kalev hankimine 1936. aastal oli kõige ulatuslikum rahvaalgatuslik rahakogumisprojekt Eesti Vabariigis. Laevad valmistati Inglismaal Wickers-Armstrongi laevatehases, laevade vette laskmisest möödub tänavu 75 aastat. Praegu on Lembit on vanim riigilaevastikku kuuluv sõjalaev.

Lipu langetamise tseremoonial osalevad kaitseminister Mart Laar ja Kaitseväe Peastaabi ülem kolonel Riho Terras.

Tseremoonisat võtavada osa ka mereväe miinijahtija Sakala, Kaitseliidu Meredivisjoni alus EML Ristna ning Balti miinitõrjeeskaadri BALTRON alused Jotvingis ja Visvaldis.

Langetatud lipu annab merevägi meremuuseumile. Muuseum alustab Lembitu ülestõstmistöödega 20. mail.

Allikas: Kaitseväe Peastaabi 15.05.2011 pressiteade


Artikli aadress: http://uuseesti.ee/36534

© 2009 Uus Eesti. Kõik õigused kaitstud.