Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Tartu Ülikool loob Jüri Uluotsa mälestuse jäädvustamiseks stipendiumi

Tartu Ülikool loob Jüri Uluotsa mälestuse jäädvustamiseks stipendiumi

Prindi see artikkel
20. juuni 2011

JyriUluotsTartu Ülikool (TÜ) ja selle sihtasutus allkirjastavad teisipäeval lepingu riigimehe ja õigusteadlase Jüri Uluotsa stipendiumifondi loomiseks sihtasutuse juurde, stipendium on mõeldud riigiteaduste valdkonnas teadustööd tegevate doktorantide toetuseks.

TÜ rektori Alar Karise sõnul on Uluotsa mälestusfondi loomise eesmärk eelkõige jäädvustada väärikal moel Jüri Uluotsa mälestus ning toetada Eesti riikluse valdkonnas teadustööd tegevaid noorteadlasi. “Uluots oli kaheldamatult üks Eesti silmapaistvamaid riigimehi ning tema roll riigi ja ka Tartu Ülikooli õigusteaduse ajaloos on hindamatu. Tartu Ülikool peab oma aukohuseks Uluotsa pärandi toel see mälestusfond luua,” selgitas Karis.

Jüri Uluotsa stipendiumifond moodustub Rootsi kuningriigi poolt TÜ-le pärandvarana üle antud ja varem Jüri Uluotsale kuulunud maja müügist saadud tuludest. Fondi hakkab hooldama TÜ sihtasutus, luues selle põhjal stipendiumifondi ning korraldades regulaarseid stipendiumikonkursse.

Stipendium on mõeldud sihipärasena õigusteaduskonna, sotsiaal- ja haridusteaduskonna ning filosoofiateaduskonna doktorantidele, kelle teadustöö teema kuulub riigiõiguse, kohaliku omavalitsuse õiguse, riigiteaduste ning riikluse või õiguse ajaloo valdkonda.

Jüri Uluots (1890–1945) oli Eesti õigusteadlane ja poliitik, Eesti peaminister (1939–1940) ja peaminister presidendi ülesannetes (1940 kuni surmani). Aastatel 1924-1944 oli ta seotud Tartu ülikooliga, kus oli õiguse ajaloo professor ja õppeprorektor.

Allikas: BNS, 20.06.2011