Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Laulu- ja tantsupidu / Tallinnas algab noorte laulu- ja tantsupidu “Maa ja ilm”

Tallinnas algab noorte laulu- ja tantsupidu “Maa ja ilm”

Prindi see artikkel
1. juuli 2011

maajailm2011Reedel algab Tallinnas lauluväljakul 11. noorte laulu- ja tantsupidu “Maa ja ilm”, mis kestab pühapäevani ja toob esinema ligi 32.000 noort.

Laulu- ja tantsupeole on Tallinnasse tulnud ligikaudu 820 võimlejat, 6730 rahvatantsijat, 22.200 lauljat, 21 rokkansambli noort pillimeest, 320 rahvamuusikut, 710 noorte sümfooniaorkestri ning 1190 puhkpilliorkestri muusikut.

Reedel kell 9.30 algas tantsupeo peaproov-etendus, peo avamine toimub õhtul kell 19, millele kell 20 järgneb tantsupeo esimene etendus. Tantsupeo teine etendus toimub laupäeval kell 20.

Pühapäeval kell 9 algab laulu- ja tantsupeo rongkäik marsruudil Vabaduse väljak – Pärnu maantee – Narva maantee – Pirita tee – lauluväljaku Merevärav, millele järgneb orienteeruvalt kell 13 laulupidu, mis algab siis, kui rongkäik lõpeb.

Tallinna ühtse piletisüsteemi ühistranspordis on laulu- ja tantsupeolistele nimelise osavõtjakaardi ettenäitamisel sõit tasuta kõigil autobussi-, trammi- ja trolliliinidel. Peoliste tarbeks on reedel ja laupäeval käigus ka spetsiaalne bussiliin marsruudil Hobujaama-Lauluväljak.

Pühapäeva hommikul kella 7 kuni orienteeruvalt kella 15-ni pärastlõunal on Tallinna ühistranspordis laulupeo rongkäigu tõttu mitmed muudatused, muu hulgas katkestatakse kõigil liinidel rongkäigu ajaks trammiliiklus.

Reedest pühapäevani kella 7-23 on liikluseks suletud Narva maante, Smuuli tee ja Pirita tee vaheline lõik, läbi pääsevad vaid ühistransport ja erilubadega sõidukid.

Külalistel paluvad korraldajad peole tulles parkida oma sõidukid lauluväljaku piirkonnast kaugemale ning tulla peole jalgsi või rattaga, mille parkla asub Pirita tee ääres lauluväljaku mereväravate ees oleval platsil.

Allikas: BNS, 01.07.2011