Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Laulu- ja tantsupidu / Tallinna Lauluväljakust on saanud esmakordselt Tallinna Laulu- ja Tantsupeo väljak!

Tallinna Lauluväljakust on saanud esmakordselt Tallinna Laulu- ja Tantsupeo väljak!

Prindi see artikkel
1. juuli 2011

Foto: maa-ja-ilm.laulupidu.ee

Foto: maa-ja-ilm.laulupidu.ee

Spetsiaalselt laulupidude tarbeks ehitatud Lauluväljak on seismas keerulise katsumuse lävel. Nimelt tervitatakse esmakordselt Laulukaare ees ja all nii lauljaid kui tantsijaid ning selle nimel on tehtud olulisi pingutusi parandamaks territooriumi hooneid ja infrastruktuuri.

Lisaks laulukaare parandustele ja fassaadi renoveerimisele on saanud uued katused ja aknad ka Mere ja Mäe kassad, parandatud on asfaltkatet, pinnast, veerenne ja kaevukaasi. Omapoolset toetust avaldab Tallinna Lauluväljak Laulu- ja Tantsupeole sellega, et võtab osaliselt enda kanda ürituse sanitaarkulud – see tähendab kõigile tasuta WC-teenust!

Kuigi turvameetmed on karmid ja liikumine piirangute tõttu keeruline, siis nurisemiseks puudub põhjus, leiab Tallinna Lauluväljaku direktor Riho Rõõmus. Juba nädal kestnud ettevalmistused on tema sõnul toonud Lauluväljakule hoopis elevust. “Eriliselt toredad tööpäevad on küll. Akna alt möödub kogu aeg suurte gruppidena elurõõmsaid, ärevuses ja sigina-sagina meeleolus lapsi. Küll lähevad nad proovi , küll suppi sööma … “ muljetab Lauluväljaku direktor Riho Rõõmus, kes ootab huviga, kuidas kulgeb justnimelt peo tantsuline osa, millist Tallinna Lauluväljak veel varem näinud pole.

Tallinnas 1.-3.juulini toimuv XI noorte laulu- ja tantsupidu “Laul ja tants kui Rõõmuläte 2011″ toob kohale ligikaudu 22 200 lauljat, 6730 rahvatantsijat, 820 võimlejat, 710 noorte sümfooniaorkestri- ja 1190 puhkpilliorkestri muusikut, 320 rahvamuusikut ja 21 rokkansambli noort pillimeest.

Allikas: SA Tallinna Lauluväljak ja Tantsu- ja Laulupeo SA 01.07.2011 pressiteade