Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Teater / Saaremaa Ooperipäevad alustavad

Saaremaa Ooperipäevad alustavad

Prindi see artikkel
18. juuli 2011

Foto: www.concert.ee

Foto: www.concert.ee

Esmaspäeval, 18.juulil avatakse Kuressaare raekojas Saaremaa Ooperipäevad, mis on kasvanud olulise tähtsusega ooperifestivaliks kogu Läänemere regioonis ning saavutanud keskse koha Saaremaa kultuuri- ja turismielus.

Kuressaare lossihoovi on püstitatud hiiglaslik ooperimaja, mis mahutab ligi 2000 vaatajat ning seda on üle 500 koha rohkem kui varasematel aastatel.

Eesti Kontserdi direktor Jüri Leiten on uhke tänavuse uudse lahendusega ooperimaja üle, ning kinnitab et kõik etendused kõlavad seal fantastiliselt. „Ajalooline lossimüür lava tagaseinana on tänavu publikule läbi saladuseloori nähtav, muutudes otsekui ooperipäevade üheks peategelaseks. Tulge kõik nautima seda võrratut atmosfääri, hingekõigutavat muusikat, südantlõhestavat ooperitraagikat ning Kuressaare linnuse salapärast ilu! Peaaegu kõigile etendustele on veel natuke vabu kohti!“ lisab Leiten.

Türgist on juba kohale jõudnud Saaremaa ooperipäevade peakülaline Ankara Riiklik Ooperi- ja Balletiteater. Türgi mainekaima ooperimaja esituses jõuab kahel õhtul publikuni nende uuslavastus Mozarti “Haaremirööv”.

Taas kord on kohal Rahvusooper Estonia, kelle seekordseks lavastuseks on Puccini “Boheem”. Lisaks on kavas traditsiooniline ooperigala ning kirsiks tordil maailma tenorite absoluutsesse tippu kuuluva José Cura soolokontsert koos Rahvusooper Estonia koori ja orkestriga.

Arvukatel kontsertidel Kuressaares ja kogu Saaremaal jõuavad solistidena publiku ette säravad oopertähed Aile Asszonyi, Tommi Hakala, Helen Lokuta, Kai Rüütel, Jaakko Ryhänen, René Soom, Janne Ševtšenko, Priit Volmer jpt.

Saaremaa Ooperipäevade peasündmused Kuressaare lossi ooperimajas:

T 19. juuli ja K 20. juuli

Wolfgang Amadeus Mozart. “HAAREMIRÖÖV”

Ankara Riiklik Oooperi- ja Balletiteater (Türgi)

N 21. juuli

OOPERIGALA

Ankara Riikliku Oooperi- ja Balletiteatri orkester, koor ja solistid

R 22. juuli

Giacomo Puccini. “BOHEEM” Rahvusooper Estonia

L 23. juuli

JOSÉ CURA, Aile Asszonyi, RO Estonia orkester ja koor

Vaata lisaks: www.concert.ee

Allikas: Eesti Kontserdi 17.07.2011 pressiteade