Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Haridus ja teadus / Kolmepäevane Valgamaa Noorte Suvekool toob kokku üle 160 maakonna noore

Kolmepäevane Valgamaa Noorte Suvekool toob kokku üle 160 maakonna noore

Prindi see artikkel
25. juuli 2011

Foto: Timo Arbeiter

Foto: Timo Arbeiter

Esmaspäeval, 25. juulil algas Annimatsil teine Valgamaa Noorte Suvekool, mis on toonud kokku üle 160 osaleja. Suvekooli avamisel rõõmustas maavanem Margus Lepik, et seekordse sündmusega on ühendatud kõik 13 Valgamaa linna ja valda.

Valgamaa Noorte Suvekool on maakonna noorsootöötajate ja aktiivsete noorte poolt algatatud ettevõtmine, mille eesmärgiks on tuua igal suvel kokku erinevat Valgamaa paikade noored ja pakkuda aktiivset ajaveetmise võimalust.

Ülemaakondliku suvekooli mõte teostus esimest korda 2010. aastal Sangaste vallas Kakulaanes, kus kohtusid maakonna 10 noortekeskuse noored ja noortejuhid. Sel aastal on lisandunud ka need vallad, kus noortekeskusi ei ole.

Just selle eest tunnustas maakonna noori ja noortejuhte suvekooli avasõnades ka Valga maavanem Margus Lepik. Suvekooli osalejaid julgustas ta leidma sündmuse kolme päeva vältel veelgi suuremat ühtsustunnet ning edaspidi algatama veelgi mahukamaid ja suuremat hulka Valgamaa noori kokku toovaid projekte.

Nii Valgamaa Omavalitsuste Liidu esimees Madis Gross, Otepää vallavanem Andres Visnapuu kui ka Valgamaa Noorsootöökeskuse Tankla juhatuse esimees Lauri Drubinš rõhutasid, et noored oleksid Valgamaa patrioodid, kuna nende kätes on maakonna tulevik. Valgamaa Partnerluskogu värske tegevjuht Mihkel Meidla lubas omalt poolt aidata headele ideedele nõu anda ja rahaliselt toetada.

Suvekool tuleb mitmekesine. Kolmepäevase programmi põhiosa moodustab seikluskasvatuslik noortekoolitus „Seigeldes osavaks“, kus õpetatakse, kuidas lasta õhupüssist, vibu, kuidas orienteeruda ning takistusi ületada ja enesekaitset. Lisaks õpetatakse neile, mida pakub loodus toiduks.

Peale seikluskasvatusliku programmi pakuvad omalt poolt tegevusi noorsootöötajad. Tegusa päeva lõpul ootab noori ees mõlemal õhtul meelelahutuslik osa. Esimesel õhtul on kavas omaloominguliste etteastete esitlemine ning öökino.

Teisel õhtul astuvad lavale kaks Eestis nime teinud bändi (Kassidele Iirised ja Paha Polly), õhtu jätkub diskoga, kus saavad ennast proovile panna noored Valgamaa diskorid. Nagu eelmisel aastalgi, juhib ja motiveerib noori Venno Loosaar.

Selleaastase suvekooli korraldamise eest vastutavad Valgamaa Partnerluskogu ja Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla. Sündmust toetavad Valgamaa Partnerluskogu, LEADER programm ja Ilves Extra.

Allikas: korraldajate 25.07.2011 pressiteade