Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Rannarahva festival vallutab Viimsi

Rannarahva festival vallutab Viimsi

Prindi see artikkel
29. juuli 2011

Rannarahva_festival229. – 31. juulil toimub Viimsis juba teist aastat järjest Rannarahva festival, mille raames saab külastada temaatilisi töötubasid, näituseid, kala- ja merekraamilaata, kontserte ning põnevat Paatide karnevali. Festival on kõigile tasuta, pilet tuleb soetada vaid õhtustele kontsertidele.

„Ootame ka sel aastal huvilisi Viimsisse Pringi külla tutvuma rannarahva elu ja oluga,“ sõnas SA Rannarahva Muusemi juhataja Riina Aasma. „Rannakultuuri kestmajäämise nimel on ülioluline, et traditsioone antaks edasi põlvest põlve – seda on teinud meie esivanemad Eestimaa rannapiirkondades sajandeid. Kuna neid inimesi, kes oskavad jutustada lugusid ning näidata, kuidas rannarahva elu käib, on jäänud järjest vähemaks, võtab muuseum selle kohustuse enda peale. Kuu lõpus ärkabki Viimsis kolmeks päevaks ellu üks väike rannaküla koos oma igapäevaste toimetustega. “

„Reedesel päeval saavad külastajad tutvuda rannaküla tööde ja toimetustega, töötubades vaadata ja kätt proovida, kuidas käib näiteks köie keerutamine, tõrva ajamine, võrgukudumine või paadiehitus. Jagatakse nippe kala rookimisest ja fileerimisest hõrkude kalaroogade valmistamiseni. Laupäev, mil rannarahvas sõitis alati turule kauplema, on meilgi suur laadapäev – toimub kala- ja merekraami turg, kus kaubeldakse kõigega, mida merel ja rannarahval pakkuda on. Mõlemal õhtul toimuvad toredad kontserdid, reedel Kalatraali kontsert Rannarahva Muuseumi õuel, kus esineb JÄÄÄÄR ja laupäeval astuvad akustilise kavaga Viimsi Vabaõhumuuseumis üles Tanel Padar & The Sun, “ rääkis Riina Aasma.

„Pühapäev algab traditsiooniliselt kirikuskäimise ja jumalateenistusega Viimsi Püha Jaakobi kirikus. Viimsi Vabaõhumuuseumi kalurikülla on kõik oodatud puhkepäeva veetma ja külapidu nautima, päeval esinevad erinevad ansamblid ja orkestrid. Samal päeval, 31. juulil toimub Paatide karneval Tallinna lahel. Kutsume osalema nii meresõitjaid-paadiomanikke kui ka pealtvaatajaid, kes saavad ennast laevadele registreeruda või põnevat vaatemängu kaldalt jälgida. Karneval kulgeb Tallinna lahel marsruudil Tallinna Vana Jahisadam – Pirita Jahisadam – Viimsi Vabaõhumuuseum. Igas peatuspunktis toimuvad vee-etendused, kõige vaatemängulisem on neist kindlasti paatide ja veesõidukite kostüümiparaad Pirita jõe suudmes kell 13.00.“

Festival lõpeb Viimsi Vabaõhumuuseumis suure simmaniga, kus mängib Audru Jõelaevanduse Punt, esinevad rahvatantsijad, orkestrid ja ansamblid ning toimub Paatide karnevali lõpetamine. Loomulikult saab osta erinevat kala ja kalatoite.

„Ootame kõiki väga Viimsisse – muuseum on andnud endast parima, et iga külastaja, nii suur kui ka väike, lahkuks meie festivalilt hea tuju ja hulga uute teadmistega,“ lisas Aasma.

Viimsi vald (www.viimsivald.ee) asub Harjumaal Tallinna linna, Maardu linna ja Jõelähtme valla naabruses. Viimsi valla pindala on 73 km², vallas on ca 16100 elanikku. Viimsi vallas on 2 alevikku, 14 küla ning 9 saart (suuremad saared on Prangli ja Naissaar).

Festivali programmiga saad tutvuda siin

Tekst ja fotod: korraldajate 27.07.2011 pressiteade