Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Ligimene / Eesti doonorid on Euroopa keskmisega võrreldes märksa nooremad

Eesti doonorid on Euroopa keskmisega võrreldes märksa nooremad

Prindi see artikkel
17. juuli 2011

DoonorEesti Doonorite Selts kutsub juulis ja augustis toimuva reklaamikampaaniaga verd loovutama puhkust nautivaid eestlasi, kes on Euroopaga võrreldes märksa nooremad doonorid.

„Meenutame suvepuhkuse ajal reklaamikampaaniaga Euroopaga võrreldes palju noorematele Eesti vereloovutajatele, et ka ilusate ilmade ajal vajavad haiglad doonoriverd,“ ütles Eesti Doonorite Seltsi juhatuse liige Hannes Rumm.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse andmetel on 78% Eesti vereloovutajatest nooremad kui 40 eluaastat. Euroopas on alla 40-aastaseid doonoreid keskmiselt 60% ning Euroopa suurima rahvaarvuga riigis Saksamaal näiteks 55%.

„Meele teeb rõõmsaks teadmine, et Eestis on just nooremad inimesed kõige lahkemad doonorid, kes aitavad oma verega raskelt haigeid või õnnetustes vigastada saanud inimesi,“ sõnas Rumm.

Eesti Doonorite Selts korraldab viiendat aastat järjest suvist reklaamikampaaniat, et ka suvepuhkusete ajal ei väheneks haiglate verevarud. Doonorite Selts tänab ajalehti Õhtuleht ja Postimees, Ajakirjade Kirjastuse ajakirju ning Rahvusringhäälingu raadiokanaleid, mis toetavad juba viiendat suve toimuvat sotsiaalreklaamikampaaniat. Tänavu rahastab reklaamikampaaniat Sotsiaaalministeerium.

Eelmisel aastal sai Eesti haiglates erinevate verekomponentide ülekandeid üle 17.000 patsiendi. Vereloovutajate arv tõusis PERH-i verekeskuse andmetel Eestis eelmisel aastal 36 136 inimeseni ning viimastel aastatel on kasvanud püsidoonorite arv, kes käivad verd loovutamas mitu korda aastas.

Allikas: Eesti Doonorite Seltsi 17.07.2011 pressiteade