Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Tallinn 2011 / Jaak Kilmi ja Kiur Aarma film „Tallinna kilud“ esilinastub Katusekinos

Jaak Kilmi ja Kiur Aarma film „Tallinna kilud“ esilinastub Katusekinos

Prindi see artikkel
30. juuli 2011

TallinnaKilud30. juulil esilinastub Katusekinos Tallinnas Jaak Kilmi & Kiur Aarma värske dokumentaalne tragikomöödia „Tallinna kilud“. Film küsib tallinlaste ja nende linna suhte kohta, taaslavastades 12 tavalise linlase isiklikke lugusid.

„Filmis kohtuvad elavate ja surnute lood, mälestused ja linnalegendid, lapsed ja luukered. Kõiki neid erinevaid lugusid seob pea 500 aasta tagune mõrvalugu, sündmuspaigaks vana Tallinn,“ räägib režissöör Jaak Kilmi. „12 tavalist tallinlast rekonstrueerivad meie kaamerate ees selle vana loo – loo õigusest ja võrdsusest. Linnast, mis on tõmmanud teoorjuse eest pagenud talupoegi, alevitüdrukuid, kes unistasid töökohast Tallinna Kaubamajas; põhikooliharidusega lorusid, kes kinnisvarabuumi ajal ehitusplatsidel töötegemist proovisid; õrnu kunstnikuhingi, keda koduküla ahistas. Rääkimata igasugu muudest päevavarastest ja elukunstnikest, kes erinevatel aegadel Tallinnasse elama on asunud. Kõik kinnitavad kui ühest suust: „Jah, linnaõhk teeb vabaks!““

Filmi idee ja käsikirja autorid on Jaak Kilmi, Kiur Aarma ja Peep Pedmanson, fotolavastuste loojaks on Peeter Laurits, kunstnik Reet Aus, operaatorid Ants-Martin Vahur ja Meelis Veeremets, muusikalised kujundajad Janek Murd ja Erki Tero (3Pead), produtsent Kiur Aarma ja režissöör Jaak Kilmi.

Filmi esitleb Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011, toetavad Eesti Filmi Sihtasutus, kultuurkapital ja restoran Olde Hansa. Film on üles võetud Canon EOS 7D peegelkaameraga.

Allikas: SA Tallinn 2011  22.07.2011 pressiteade