Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Teater / Pühapäeval toimub Vanemuise Sümfooniaorkestri tasuta suvekontsert

Pühapäeval toimub Vanemuise Sümfooniaorkestri tasuta suvekontsert

Prindi see artikkel
31. juuli 2011

Foto: www.vanemuine.ee

Foto: www.vanemuine.ee

Pühapäeval, 31. juulil kell 20 annab Vanemuise Sümfooniaorkester Tartus Kassitoome orus tasuta suvekontserdi.

Ettekandele tulevad – Rossini „Sevilla habemeajaja“- Avamäng; Paganini „La Campanella“; Gershwin „Cuban Ouverture“; Falla „Danza ritual del fuego“ (El Amor Brujo); Ravel „Mustlased“; José Pablo Moncayo „Huapango“; Massenet – Meditatsioon ooperist „Thais“; Arturo Márquez „Danzon No. 2“.

Dirigent on Mihkel Kütson (fotol), soleerib viiulivirtuoos Denis Goldfeld Saksamaalt. Denis Goldfeld on paljude rahvusvaheliste konkursside võitja ning rahvusvaheliselt tunnustatud solist, kes on esinenud paljudes kuulsates kontserdisaalides. Solistina on ta üles astunud mitmete tuntud orkestritega: Moskva Filharmoonikud, Peterburi SO, Juri Bashmet ja Moskva Solistid, Singapuri SO jt. Ta on andnud soolokontserte erinevates Euroopa riikides, USA-s (Carnegie Weil Recital Hall) ja Iisraelis.

Kontserti konfereerib Vanemuise näitleja Hannes Kaljujärv, kes tutvustab vahetekstides Tartu Toomemäe lindude liigirikkust ja ka muud põnevat, mis kohalikku keskkonda puudutab.

„Kassitoome org on looduslikult väga huvitav paik, kus meile teadaolevalt ei ole kunagi esinenud täiskoosseisus sümfooniaorkester. Soovime selle kontserdiga tänada kõiki, kes hoolivad Vanemuise teatrist ja külastavad meie etendusi ning kontserte,“ ütles teatri juht Paavo Nõgene.

Pühapäevase 90-minutilise tasuta kontserdi tarbeks ehitatakse Kassitoome orgu suur lava. Teater soovitab kontserdile tulijatel kaasa võtta sobiva istumisaluse, et ennast Kassitoome nõlvadel mugavalt tunda.

Kassitoome kontserdiga soovib Vanemuise teater taastada suvekontsertide traditsiooni. 20. sajandi esimesel veerandil korraldati suvel, teatrihooaja vaheajal Vanemuise Sümfooniaorkestri kontserte aiakontsertide nime all. Kavades oli esikohal klassikaline muusika.

Pikalt Vanemuise muusikajuhi ja peadirigendi ametit pidanud Mihkel Kütsonile jääb pühapäevane kontsert selles ametis viimaseks. 1. septembril 2011 asub Vanemuise muusikajuhi ja peadirigendi kohale maestro Paul Mägi.

Allikas: Vanemuise 26.07.2011 pressiteade