Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Teater / Tööd alustab Vanemuise uus draamajuht Urmas Lennuk

Tööd alustab Vanemuise uus draamajuht Urmas Lennuk

Prindi see artikkel
1. august 2011

Foto: www.syg.edu.ee

Foto: www.syg.edu.ee

Alates esmaspäevast, 1. augustist asub Vanemuise draamajuhi ametikohale Urmas Lennuk (fotol).

Urmas Lennuk lõpetas aastal 1990 Tamsalu Keskkooli ja aastal 2000 EMA Kõrgemas Lavakunstikoolis lavastaja eriala. Ta on töötanud Tamsalu Kultuurimaja kunstilise juhina ja Saue Keskkoolis eesti keele ja kirjanduse õpetajana. Alates aastast 2000 on Urmas Lennuk olnud Rakvere Teatri kirjandusala juhataja, dramaturg ja lavastaja. Ta on töötanud ka EMA Kõrgema Lavakunstikooli dramaturgia õppejõuna. Urmas Lennuk on kahekordne Eesti Näitemänguagentuuri (ENA) näidendivõistluse võitja. Tema näidenditest on lavale jõudnud “Kadrioru vanad”, “Rongid siin enam ei …”, “Ellumõistetud”, “Taksitrallitajad”, “Boob teab”, “Jumalaema kiriku kellamees”, “Igavene kapten”, “Frankenstein – mäng elu ja surmaga”, „Muinasjutumees”, „Koidula“, „Casanova“, „Päeva lõpus“, „Igavene kapten“, “Kadunud tsirkus”.

„Julgen ausalt öelda, et ma ei tea, milliseks peaks kujunema Vanemuise draama. Ma võin teada ja nimetada mõningaid sõnu, mis seda ligilähedaselt kirjeldavad. Aga see-eest tean väga täpselt, milliseks ta kujuneda ei tohi – Vanemuise draama ei tohi kujuneda selliseks teatriks, mis vaatajatega ei suhtleks. Arvan, et praegu on eestlaste jaoks rasked ajad, mis soodustavad püsiväärtuste devalveerumist. Teater peab inimesi aitama neist aegadest auga välja tulla,“ rääkis Urmas Lennuk.

„Iga organisatsioon ja iga loominguline meeskond vajab aeg-ajalt värsket verd vereringesse. Urmas Lennuk on viimastel aastatel nii näitekirjaniku, lavastaja kui stsenaristina palju tunnustust kogunud. Loodame, et koos temaga saab Vanemuise draamatrupp uue hingamise ning nii truppi kui publikut ootavad ees põnevad ja elamusterohked teatrihooajad. Ootame kõiki vaatama Vanemuise draama uuslavastusi algaval hooajal,“ ütles teatri juht Paavo Nõgene.

Allikas: Vanemuise 31.07.2011 pressiteade