Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Kunst / Vaal Galeriis näeb Martin Saare isikunäitust

Vaal Galeriis näeb Martin Saare isikunäitust

Prindi see artikkel
3. august 2011

martin_saar_plakatSelleks, et kohalikku kunstiellu natuke elevust tuua, avab Martin Saar 3. augustil Vaal Galeriis järjekordse isikunäituse “Order and Chaos”. Näitus toob kunstniku ja kogu tema stuudio näitusesaali, sest esmakordselt Eestis tahab Martin Saar näidata külastajatele, kuidas, millega ja millise mõnuga ta igapäevaselt oma tööd teeb.

Terve kuu veedab kunstnik galeriis maalides ja pildistades, kuid samuti ei puudu ruumist klaver, millel musitseerimine on olnud aastaid kujutava kunsti kõrval Martini lemmikhobi.

Martin plaanib saali täita valitud fotode, maalide ja skulptuuridega (millest üks on näiteks 3-meetrine valgustatud inimfiguur ja teine 30-kilone sefiirist skulptuur kunstniku lemmiloomast koer Baconist). Veel on plaanis näituse jaoks valmistada tuhandest mänguloomast mööblikomplekt mugavaks äraolemiseks, sest nagu kunstniku enda stuudiost, ei puudu ka galeriist DJ pult ja massiivsed kõlarid. Kõik selleks, et anda edasi maksimaalselt õiget feelingut.

Näituse pealkirja seletab Martin Saar ise lahti järgmiselt: “Vaatamata sellele, et mu peas on alati tööd tehes kord (kuna ma olen ju hariduselt ikkagi graafiline disainer), siis tegevuse käigus jõuab tihti kõik välja kaoseni. Vahest ma tunnen ennast justkui tetrist mängimas, kus klotsid ja paigutus on kontrolli all, aga level on liiga kiire ning kõik muudkui kukub ja kukub… Vaatamata sellele olen ma alati kõik kontrolli alla saanud ning kaosest alati korrani jõudnud. Seda protsessi ma tahangi näitusega minu tööde austajatele kelmikalt demonstreerida. Loodan, et see mul õnnestub ja ootan kõiki kuu aja jooksul endale ja oma abilistele Vaal Galeriisse külla!”

Allikas: MS Stuudio 29.07.2011 pressiteade