Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Eesti külad peavad Maapäeva

Eesti külad peavad Maapäeva

Prindi see artikkel
5. august 2011

Maapaev2011Reedel, 5.augustil kell 17 kuulutavad Liikumine Kodukant juhatuse esimees Liina Saar ja president Toomas Hendrik Ilves Läänemaal Roosta Puhkekülas avatuks Eesti Külade IX Maapäeva „Tagasi koju!“.

Maapäev on Liikumise Kodukant suursündmus, mida peetakse iga kahe aasta järel erinevas Eesti maakonnas alates 1996. aastast. Sel aastal on koos Liikumisega Kodukant korraldaja ja vastuvõtja Kodukant Läänemaa.

Maapäeva ettevõtmised on hoo sisse saanud juba 1.augustil, mil algasid Kodukandi Koolituskeskuse õppepäevad Läti ja Ukraina külalistele. Kolmapäeval tutvusid 33 väliskülalist 17 riigist Harju-, Rapla- ja Järvamaa küladega, neljapäeval jätkati õppereisi Pärnu- ja Läänemaal. Reede algab Avatud ustega Läänemaa valdades, kes võõrustavad 15 maakonna delegatsioone. (Täpsem info Avatud uksed www.maapaev.tk). Roostal saab kokku 440 osalejat, korraldajat, külalist ja vabatahtlikku, kes kolme päeva jooksul seavad sihte kaheks järgmiseks Kodukandi tegevusaastaks.

Maapäeva avamisel kuulutab Riigikogu esimees Ene Ergma (ühtlasi hindamiskomisjoni esimees) välja Liikumine Kodukant üle-eestilise konkursi Aasta Küla 2011 võitja.

Eesti Külaliikumine Kodukant on mittetulundusühendus, kes seisab oma liikmetega maaelu väärtuste edasi kandmise eest, säilitab ja tugevdab kogukondi, soodustab koostööd erinevate sektorite vahel ning toetub motole „Kogu Eesti peab elama!“.

Maapäeva korraldamise suuremad toetajad on Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK), Põllumajandusministeerium, Euroopa Liidu Põllumajanduse Direktoraat, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Maamajanduse Infokeskus.

Allikas: korraldajate 04.08.2011 pressiteade