Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Muuseumid / 20. augustil ootavad külastajaid nii Maarjamäe loss kui ka Suurgildi hoone

20. augustil ootavad külastajaid nii Maarjamäe loss kui ka Suurgildi hoone

Prindi see artikkel
20. august 2011

Foto: Ajaloomuuseum

Foto: Ajaloomuuseum

Eesti Ajaloomuuseum on 20. augustil, Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise aastapäeval külastajaile avatud.

Maarjamäe lossis saab vaadata kaht selle pidupäevaga hästi sobivat näitust. “Iseolemise tahe. 90 aastat Eesti Vabariiki” on kõige mastaapsem Eesti Vabariigi ajalugu käsitlev väljapanek.

Euroopa Komisjoni Esinduse Eestis ja Euroopa Parlamendi Infobüroo näitus “Hüvasti, Charlie! 20 aastat kommunismi kokkuvarisemisest Euroopas” vaatab tagasi murrangulistele sündmustele, mis aastatel 1987-1991 kujundasid ümber Euroopa kaardi ning arutleb kommunismi kokkuvarisemise põhjuste üle. Mõlemad näitused koostas Eesti Ajaloomuuseum. Lisaks on Maarjamäe lossi endises suvesaalis eksponeeritud Evald Okase pannoo “Rahvaste sõprus” aastast 1987, muuseumi peahoone taga aga mitukümmend nõukogudeaegset ideoloogilist monumenti, millest lähiaastatel kujuneb väliekspositsioon. Nende skulptuuride kaudu näeb nii ühte osa Eesti 20. sajandi ajaloost kui ka Eesti kunstiajalugu. Isikutest on siin teiste seas Lenin, Stalin, Viktor Kingissepp, sündmustest on tuntuim 1924. aasta detsembrimässu mälestusmärk.

Muuseum on Maarjamäel avatud kell 10-17.

Uuenduskuuri läbinud 600-aastases Suurgildi hoones on avatud uus püsinäitus “VISA HING. 11000 aastat Eesti ajalugu”. Lisaks on vaadata Tallinna linnaarhiivi näitus “Tallinn – maailma naba?”, kus on väljas linnaarhiivi suurimad rariteedid. Avatud on ka Börsi käik, kus on kivisillutisse jäädvustatud olulised sündmused Eesti ajaloost ning lastele mängimiseks muuseumi siseõu. Vanalinnas asuv Suurgildi hoone on avatud kell 10-18 nagu ka Börsi käigus asuv Eesti Ajaloomuuseumi Muuseumipood.

Vaata ka – www.ajaloomuuseum.ee

Allikas: Eesti Ajaloomuuseumi 15.08.2011 pressiteade