Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Muusika / Läänemaal tähistatakse taasiseseisvumispäeva Missio 2011 tänunädalaga „Laul ja vabadus“

Läänemaal tähistatakse taasiseseisvumispäeva Missio 2011 tänunädalaga „Laul ja vabadus“

Prindi see artikkel
20. august 2011

Missio2011vaikelogoTerve nädala kestvate sündmuste raskuskeskmeks on 20. augustil kell 10 vastrenoveeritud Haapsalu Jaani kirkus toimuv konverents, kell 11 lossiõuel algav lastepäev ja kell 16 Haapsalu linnuses toimuv suur oikumeeniline kontsert-tänujumalateenistus ning lippude tseremoonia.

Kontsert-jumalateenistusel teenivad EELK peapiiskop Andres Põder ja Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute esindajad. Laulab 300 lauljaga ühendkoor.

Lippude tseremoonial on esindatud kõikide maakondade, Läänemaa omavalitsuste ja koguduste lipud – mõtleme kogu Eestimaale ja rõhutame Eesti ühtsust.

Lippude paraadi läbi linna kannavad mootorratturid ja tseremoonia viib läbi Kaitseliidu Lääne Malev.

Päeva lõpetab Haapsalu toomkirikus toimuv Jaan Kolbergi filmi „Kaks päeva augustis“ linastus ning kell 21 noorte rokk-kontsert piiskopilinnuses.

21.-28. augustil on kogu Läänemaa kaetud mitmete erinevate sündmustega, kus tegevusi jätkub nii lastele, noortele kui vanadele.

23.-25. augustil toimub EELK koraalimaraton Haapsalu toomkirikus. Lauldakse läbi kogu kiriku lauluraamat algusest lõpuni – kokku 484 laulu.

Kiriku lauluraamat on väga rikkalik ja mitmekesine oma lauluvara poolest, nimelt on siin teoseid, mida on esitatud sajandeid kõrvuti vaid paarikümne aasta vanuste laulude ja meloodiatega.

Vaata Missio 2011 kava siit

Allikas: EELK Misjonikeskuse 17.08.2011 pressiteade