Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Professor Rein Rauda tunnustati olulise panuse eest Jaapani-alastesse uuringutesse

Professor Rein Rauda tunnustati olulise panuse eest Jaapani-alastesse uuringutesse

Prindi see artikkel
26. august 2011

Foto: ERR

Foto: ERR

Eile Jaapani suursaatkonnas toimunud vastuvõtul anti Tallinna Ülikooli kultuuriteooria ja Aasia kultuuriloo professorile Rein Rauale (fotol) üle Jaapani välisministri autasu. Ühtlasi valiti professor Raud hiljuti Euroopa Jaapani-uuringute Assotsiatsiooni presidendiks.

Rein Raud pälvis Jaapani kõrge tunnustuse silmapaistva panuse eest Eesti ja Jaapani vaheliste suhete edendamisesse, autasu andis üle Jaapani suursaadik Eestis, Tema Ektsellents Hideaki Hoshi.

Professor Rein Raud valiti hiljuti ka maailma ühe suurima Jaapani-uuringute organisatsiooni – Euroopa Jaapani-uuringute Assotsiatsiooni – uueks presidendiks. Euroopa Jaapani-uuringute Assotsiatsioon (The European Association for Japanese Studies, EAJS) asutati 1973. aastal ning selle eesmärgiks on arendada Euroopa riikides toimuvat Jaapani-alast teaduskoostööd. Tegemist on suurima väljaspool Jaapanit tegutseva teadusorganisatsiooniga, millel on 1200 liiget. Homseni toimub Tallinna Ülikoolis assotsiatsiooni 13. kongress, mis on organisatsiooni ajaloo suurim kohtumine – Tallinnasse saabus üle 700 Jaapani-uurija kogu maailmast.

„Mul on väga hea meel, et mu tegevust jaapani kultuuri uurimisel ja tutvustamisel on nii kõrgel tasemel tähele pandud ja eriti tore on muidugi see, et see tunnustus langeb ajale, kus Tallinnasse on kogunenud nii suur hulk Euroopa ja maailma tuntuimaid Jaapani-uurijaid. Omalt poolt loodan, et jõuan ka tulevikus seda tööd vääriliselt edasi teha,” väljendab oma heameelt Rein Raud.

Rein Raud on Tallinna Ülikooli kultuuriteooria ja Aasia kultuuriloo professor, aastatel 2006– 2011 juhtis Raud Tallinna Ülikooli rektorina. Ta on lõpetanud Leningradi Riikliku Ülikooli jaapani filoloogia erialal ning kaitsnud doktorikraadi Helsingi Ülikoolis. Alates 1995. aastast on Raud Helsingi Ülikooli jaapani keele ja kultuuri professor, 2007. aastal valiti ta Läti Ülikooli ning 2011. aastal Vytautas Magnuse Ülikooli audoktoriks. Rein Raud on varemalt olnud Euroopa Jaapani-uurijate Assotsiatsiooni juhatuse liige (alates augustist 2011 president); ta on ka Soome Akadeemilise Jaapani-uuringute seltsi esimees ning mitmete teadusajakirjade kolleegiumi liige. 2009. aastal tunnustati Rein Rauda haridus- ja kultuurialase koostöö edendamise eest Leedu Vabariigi teenetemärgiga.

Rein Raud on tõlkinud eesti keelde hulgaliselt klassikalist jaapani kirjandust, sealhulgas luuleantoloogia „Süda on ainuke lill” ja hiljuti Tallinna Ülikooli kirjastuses ilmunud Ikkyu luulekogu „Hullunud pilv” ning avaldanud klassikalise jaapani kirjanduse ja filosoofia teemadel hulgaliselt artikleid rahvusvahelistes teadusajakirjades.

Allikas: Tallinna Ülikooli 26.08.2011 pressiteade