Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Muusika / Orchestre de Paris avab Eesti Kontserdi hooaja

Orchestre de Paris avab Eesti Kontserdi hooaja

Prindi see artikkel
1. september 2011

Foto: www.tallinn2011.ee / Eesti Kontsert

Foto: www.tallinn2011.ee / Eesti Kontsert

Eesti Kontserdi uue hooaja avab neljapäeval, 1. septembril Estonia kontserdisaalis prantslaste au ja uhkus Orchestre de Paris.

1828. aastal asutatud Société des Concerts du Conservatoire järeltulija annab aastas ligi sada kontserti, enamiku neist oma kodusaalis, kuulsas Salle Pleyelis.

Aegade jooksul on Orchestre de Paris peadirigendid olnud Charles Munch, Herbert von Karajan, Georg Solti, Daniel Barenboim, Semyon Bychkov, Christoph Eschenbach. Tallinnas esineb orkester oma praeguse peadirigendi Paavo Järvi juhatusel, kontsert on osa Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 kavast.

Kontserdi kavas on lisaks Igor Stravinski „Petruška“ ning Béla Bartóki Orkestrikontserdile Arvo Pärdi „Silhouette“ – teos, mis pühendatud Paavo Järvile ja Orchestre de Paris’le ning mille maailmaesiettekannet juhatas Järvi Pariisis Salle Pleyelis mullu novembris.

Eesti Kontserdi algavat kontserdihooaega ilmestavad kahtlemata rahvusvaheline uue muusika festival NYYD 2011, alapealkirjaga „Tulevikusümfooniad“. Koostöös Euroopa kultuuripealinnaga Tallinn 2011 toob NYYD kuulajani helikunsti arengute esitluse, mis sel tasemel pole Eestis seni võimalik olnud ning on silmapaistev ka Euroopa muusikakaardil: James MacMillan dirigeerib oma autorikontserdil orkestrit Britten Sinfonia, kolmanda Viini koolkonna juhtfiguur, ekstravagantne HK Gruber juhatab oma autorikontserti ERSO ees.

Allikas: Eesti Kontserdi 31.08.2011 pressiteade