Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / President / President Ilves esitleb Helsingis oma raamatut „Omalla äänellä“

President Ilves esitleb Helsingis oma raamatut „Omalla äänellä“

Prindi see artikkel
6. september 2011

Foto: www.fromte.ee

Foto: www.fromte.ee

Eesti riigipea Toomas Hendrik Ilves esitleb teisipäeval, 6. septembril Helsingis Eesti Vabariigi saatkonnas ja Soome ühes suurimas raamatupoes Akateeminen Kirjakauppa, oma esseede, artiklite ja kõnede kogumikku “Omalla äänellä”.

Päeval toimub raamatu „Omalla äänellä“ (”Sõna jõuga”) esitlus kutsutud külalistele ja ajakirjanikele Eesti saatkonnas, kus president Ilvesega arutlevad raamatu üle toimetaja Iivi Anna Masso ja kauaaegne Helsingin Sanomate kultuuritoimetaja Saska Saarikoski.

Õhtul toimub president Ilvese raamatu „Omalla äänellä“ esitlus ja lugejatega kohtumine Soome ühes suurimas raamatupoes Akateeminen Kirjakauppa (Keskuskatu 1/ Pohjoisesplanadi 39). Presidendiga vestleb raamatu teemadel kirjanik Lasse Lehtinen.

Soome kirjastuse WSOY välja antud raamatus “Omalla äänellä” jutustab president Ilves Eesti tagasipöördumisest Euroopa kaardile ning elust, kirjandusest ja muusikast – unustamata Soome ja Eesti lähedasi suhteid, meie erinevusi ja sarnasusi, seda, mida ajalugu on meile mõlemale õpetanud.

Raamat koosneb presidendi kõnedest ja esseedest, samuti tema seisukohtade kujunemislugu ja tausta selgitavast intervjuust, mille tegi raamatu koostaja Iivi Anna Masso.

President Ilves kohtub 6. septembril Helsingis ka Soome riigipea Tarja Haloneniga.

Allikas: presidendi kantselei 05.09.2011 pressiteade

THIlves060911