Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Mitmed Eesti haridus- ja kultuuritegelased pälvivad maailma kultuurinõukogu auhinna

Mitmed Eesti haridus- ja kultuuritegelased pälvivad maailma kultuurinõukogu auhinna

Prindi see artikkel
10. november 2011

TartuYlikool101111Neljapäeval, 10. novembril algusega kell 14 toimub Tartu Ülikooli aulas maailma kultuurinõukogu auhinnatseremoonia, kus antakse üle iga-aastased teaduse ja kunstide auhinnad. Diplomid pälvivad ka mitmed Eesti haridus-, teadus- ja kultuurikorüfeed.

Senini igal aastal maailma mõnes tippülikoolis toimunud ja järjekorras juba 28. maailma kultuurinõukogu auhinnatseremoonia leiab sedapuhku esmakordselt aset Balti riikides ja Tartu Ülikoolis.

WCC Albert Einsteini teadusauhinna pälvib Toronto ülikooli professor, keemik Geoffrey Alan Ozin. Leonardo da Vinci kunstide auhinna saab USA kunstnik, kirjanik ning leiutaja Todd Siler. Lisaks peaauhindade üleandmisele tunnustab maailma kultuurinõukogu oma audiplomiga ka TÜ akadeemilise kogukonna teenekaid liikmeid nende panuse eest Eesti haridusse, teadusesse ja kultuuri. Tunnustuse pälvivad prof Rein Taagepera, prof Urmas Varblane, prof Jüri Talvet, prof Kalle Kasemaa, prof Toomas Asser, prof Richard Villems, prof Jaan Einasto, prof Peeter Saari ja dirigent Vaike Uibopuu. Laureaadid valis maailma kultuurinõukogu välja ülikooli valdkondlike komisjonide ettepanekul.

TÜ rektor professor Alar Karise sõnul on ülikoolile suureks tunnustuseks, et maailma kultuurinõukogu on otsustanud korraldada oma selleaastase auhinnatseremoonia Tartu Ülikoolis. “Varasematel aastatel on see üritus toimunud ka sellistes maailma tippülikoolides nagu Oxford ja Princeton, Heidelberg ja Utrecht. Heameelt valmistab selle sündmuse juures ka see, et lisaks peaauhindade üleandmisele on meil võimalus tunnustada ülikooli akadeemilise kogukonna teenekaid liikmeid Maailma kultuurinõukogu aukirjaga nende panuse eest Eesti hariduse, teaduse ja kultuuri arendamisel,” ütles Karis.

Auhinnatseremooniast on kutsutud osa võtma paljud teaduskorüfeed ning kunsti- ja kirjandustegelased üle maailma. Kohale saabus ka maailma kultuurinõukogu president, Nobeli füsioloogia/meditsiini preemia laureaat Edmond H. Fischer, kes pidas avaliku loengu 8. novembril Chemicumis. Auhinnasaajad prof Geoffrey Alan Ozin ja Todd Siler peavad samuti loengud (vt ajakava TÜ kodulehelt).

Maailma kultuurinõukogu (World Cultural Council – WCC) on 1981. aastal loodud organisatsioon, mis on pühendunud teadmiste leviku toetamisele ning suhete arendamisele inimeste, riikide, valitsuste ning teadusvaldkondade vahel. WCC üks põhiline eesmärk on anda välja Albert Einsteini teadusauhinda, José Vasconcelose haridusauhinda ning Leonardo da Vinci kunstide auhinda.

Täpsem info ürituse kohta: www.ut.ee/wcc

Allikas: Tartu Ülikooli 04.11.2011 pressiteade