Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / 11. novembril tähistatakse Rahvusvahelist Mälestuspäeva

11. novembril tähistatakse Rahvusvahelist Mälestuspäeva

Prindi see artikkel
11. november 2011

Kyynal11. novembril tähistatakse Eestis Rahvusvahelist Mälestuspäeva tseremooniaga Kaitseväe Kalmistul.

Kell 10.45 toimub Tallinnas Kaitseväe kalmistul iga-aastane Mälestuspäeva tseremoonia, meenutamaks neid, kes on oma riigi kaitsel sõjas elu kaotanud. Tseremoonia toimub Briti Saatkonna eestvedamisel ning koostöös Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku ja Eesti Kaitsejõududega.

“Mälestuspäev on üks olulisemaid päevi minu kalendris,” ütles Briti suursaadik Tallinnas Peter Carter. “Minu jaoks on väga tähtis, et me mäletaksime neid, kes on maksnud kõige kõrgemat hinda ja ohverdanud oma elu teenides oma riiki nende väärtuste kaitsmisel, mis on meile kõigile kallid. On suur au olla Mälestuspäeva eestvedaja ning mõelda nendele, kes on langenud tänaseks juba lõppenud või ka käimasolevates lahingutes”, lisas Carter.

Mälestuspäevaga tähistatakse Esimese Maailmasõja lõppu 11. novembril 1918.

Kell 11.00, hetkel, mil kõik relvad üle Euroopa vaikisid, mälestatakse kõikides sõdades hukkunuid kaheminutilise leinaseisakuga üheaegselt üle kogu maailma.

Lisaks suursaadikutele osalevad tseremoonial veel kaitseminister hr. Mart Laar, Kaitseväe juhataja kindral Ants Laaneots, Kaitseväe Peastaabi ülem brigaadikindral Riho Terras jt Kaitseväe esindajad, aga samuti Eestis resideerivad Briti kodanikud.

Allikas: Suurbritannia suursaatkonna 10.11.2011 pressiteade