Uus Eesti

Teema: Kunst, Muuseumid

Suurgildi hoones esitletakse Eesti klaasikunsti albumit

klaasialbumi_kaasEesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone suures saalis esitletakse 23. novembril kell 16 Eesti Klaasikunstnike Ühenduse (EKKÜ) uut albumit “Kümme aastat Eesti klaasikunsti 1997–2007”. Albumi koostas Eve Koha ja kujundas Enno Piir.

Sajandivahetuse klaasikunsti albumi ilmumise puhul võtavad sõna EKKÜ juhataja Kai Kiudsoo-Värv, albumi koostaja Eve Koha, Eesti Kunstiakadeemia emeriitprofessor Maie-Ann Raun ja EKA klaasikunsti osakonna juhataja professor Mare Saare.

Periood 1997–2007 Eesti klaasikunsti ajaloos tuli albumisse dokumenteerida, sest just sel ajal kogusid uued suunad klaasikunstis jõudu ja eesti klaasikunst sai taaskord rahvusvaheliselt tuntuks. Samal ajal ei lubanud muuseumide kitsad võimalused klaasikunstnikelt sellel perioodil töid kogudesse osta. Klaasitehas Tallinnas lõpetas tegevuse ja väikestuudiote tähtsuse tõus kasvas, sellest on juttu ka albumi artiklites.

Albumis “10 aastat Eesti klaasikunsti 1997–2007” on esitatud 30 aktiivselt tegutseva eesti klaasikunstniku teoseid ja kunstnike elulood. Albumi ilmumist toetasid Eesti Kunstnike Liit, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu. Eesti klaasikunsti ajaloo värskeim album jõuab müügile ka Eesti Ajaloomuuseumi muuseumipoodi, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi ja KUMU poodi ning Eesti Klaasikunstnike Ühenduse kaudu.

Allikas: Eesti Ajaloomuuseumi 22.11.2011 pressiteade


Artikli aadress: http://uuseesti.ee/37439

© 2009 Uus Eesti. Kõik õigused kaitstud.