Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Muuseumid / Eesti Ajaloomuuseum kutsub kodanikupäeva tähistama Maarjamäele

Eesti Ajaloomuuseum kutsub kodanikupäeva tähistama Maarjamäele

Prindi see artikkel
26. november 2011

UusMaailmFilmEesti Ajaloomuuseum koostöös Eesti Noorsootöö Keskuse ja Eesti Filmi Sihtasutusega kutsuvad noori Kodanikupäeva puhul 26. novembril Maarjamäe lossi kinosaali non-stop kinno.

Kinosaalis saab tasuta vaadata Jaan Tootseni filmi “Uus maailm” ja Eesti rahva enda tehtud mängufilmi “Täitsa lõpp”. Kinolistele pakutakse teed ja küpsiseid.

Kodanikupäeva tähistatakse Eestis 26. novembril – just sel päeval, aastal 1918 andis Maanõukogu välja määruse Eesti kodakondsuse kohta. Kodanikupäeva tähistatakse alates 1999. aastast.

Maarjamäe lossis on avatud kodanikupäeva hästi sisustama sobiv näitus “Iseolemise tahe. 90 aastat Eesti Vabariiki”.

Film “Uus Maailm” räägib Tallinnas Uue Maailma asumis tegutsevatest noortest, keda mõni peab lärmakaks rahurikkujaks, mõni süüdimatuks hipikambaks, kolmas kangelasteks. Nad alustasid kui anarhistlikud linnageriljad, kes võtsid enda missiooniks nii seaduslike kui ka ebaseaduslike aktsioonidega võidelda puhtama ja autovabama elukeskkonna eest, valmistades sellega politseile ja valvsatele linnakodanikele peavalu. Aga ühel päeval tuli tunnustus, tähelepanu ja rahastus. Need, kes enne panid meie peategelasi seletuskirja kirjutama, patsutasid nüüd tunnustavalt õlale.

Film jälgib ühe idealistliku liikumise sündi ja elu ja valu viie aasta jooksul. See on ühe revolutsiooni anatoomia: lugu inimestest, suhetest ja suurest muutumisest. Seikluslik draama kus põimuvad armastus ja anarhia. Filmi tootja on Kuukulgur Film, rahastajad EFSA ja Kultuurkapital.

Maailma esimene ja eestlaste endi valmistatud talgufilm “Täitsa Lõpp” on ilmatu tempoga road-movie läbi Eesti kulgemisest, ogarate inimestega toime tulekust ja armastuse leidmisest.

Allikas: Eesti Ajaloomuuseumi 24.11.2011 pressiteade