Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Riigikogu / Riigikogu konverentsisaalis toimub Eesti palvushommikusöök

Riigikogu konverentsisaalis toimub Eesti palvushommikusöök

Prindi see artikkel
7. detsember 2011

2010.a palvushommikusöök (foto: www.palvus.ee / Jüri Roots )

2010.a palvushommikusöök (foto: www.palvus.ee / Jüri Roots )

Kolmapäeval, 7. detsembril toimub Riigikogu konverentsisaalis kümnes Eesti palvushommikusöök.

Palvushommikusöök toob kokku mitmed Eesti poliitika-, kiriku-, ühiskonna- ja kultuuritegelased ning vabakonna esindajad. Tänavuse palvushommikusöögi juhid ja auesimehed on Riigikogu asespiikrid Laine Randjärv ja Jüri Ratas.

„Oleme kogenud, et ühtsus ja koostöö, mida poliitilises tegevuses on ehk raske saavutada, võib saada võimalikuks, kui inimesed koonduvad vaimsuse ümber. Meie riigil on oma maa ja rahva ühtsuse tugevdamine eluliselt tähtis. Usume, et 7. detsembri Eesti palvushommikusöök aitab sellele kaasa.“ ütlevad palvushommikusöögi juhid Laine Randjärv ja Jüri Ratas.

Hommikuse koosviibimise peakõneleja on Euroopa Parlamendi saadik härra Tunne Kelam, kes oli üheks võtmeisikuks palvushommikusöökide traditsiooni algatamisel Eestis.

Eesti palvushommikusöök toimub kümnendat korda. Sellel aastal soovime tähistada Eesti Vabariigi kahtekümmet aastat iseseisvunud riigina ning koondada mõtted palvele ja selle tähendusele meie eludes.

Koosviibimise eesmärk on tekitada dialoog sellistes kogu Eestit puudutavates küsimustes, nagu väärtushinnangud, noorsugu ja perekond. Palvushommikusöök on rahvusvaheline sündmus, mis toimub üle maailma rohkem kui 160-s riigis ning igal aastal ka Euroopa Parlamendis. Eestis korraldatakse üritust lisaks Tallinnale veel kuues Eesti linnas.

Eesti palvushommikusöök sünnib Eesti Evangeelse Alliansi ja Eesti Kirikute Nõukogu koostöös tegevtoimkonnaga, mida juhivad pastor Miguel Zayas, vaimulik ja eetik Meego Remmel ning misjonär Triin Rait.

Tekst ja foto: www.palvus.ee