Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Valitsus / Peaminister Andrus Ansip on täna Soomes

Peaminister Andrus Ansip on täna Soomes

Prindi see artikkel
12. detsember 2011

Peaministrid Katainen ja Ansip Stenbocki majas 27.06.2011 (foto: Riigikantselei)

Peaministrid Katainen ja Ansip Stenbocki majas 27.06.2011 (foto: Riigikantselei)

Peaminister Andrus Ansip on esmaspäeval Soomes, kus ta kohtub Soome valitsusjuhi Jyrki Kataineniga. Kohtumisel arutlevad valitsusjuhid Euroopa Liiduga seotud teemadel. Jutuks tuleb ka koostöö seoses Rail Baltic projektiga ning energeetika.

Lisaks on kohtumisel plaanis peaministrite poolt allkirjastada Eesti Vabariigi ja Soome Vabariigi rahvastikuregistri dokumentide legaliseerimisnõude tühistamise kokkulepe. Kokkuleppe alusel tunnustatakse Eesti ja Soome vahel ingliskeelseid rahvastikuregistri väljavõtteid ilma apostille ja tõlketa. Praegu tuleb kõik dokumendid, mida soovitakse teises riigis kasutada, tõlkida ja kinnitada Haagi konventsioonikohase sertifikaadi ehk apostille’ga. Soomes tuleb apostille’ eest tasuda 11 eurot ja Eestis 26,8 eurot, millele lisanduvad dokumendi tõlkimise kulud.

Peale valitsusjuhtide kahepoolset kohtumist osalevad peaministrid Turu Ülikooli seminaril Euroopa tuleviku teemal. Lisaks kohtub Ansip Turu linnapea Aleksi Randelliga ning külastab rahvusvahelist tehnoloogiagruppi Teleste ja Euroopa kultuuripealinna kultuurikeskust Logomo.

Eesti ja Soome suhteid iseloomustavad tihedad kontaktid nii poliitika, majanduse, kultuuri kui ka muudes valdkondades. Soome on pikka aega olnud Eestile ka kõige olulisemaks majandus- ja kaubanduspartneriks. Selle aasta esimese üheksa kuu andmeil oli Soome meie teine kaubanduspartner. Käesoleva aasta poolaasta seisuga on kõigist Eestisse tehtud otseinvesteeringutest 24% tulnud Soomest.

Soome peaminister Jyrki Katainen külastas Eestit käesoleva aasta 27. juunil.

Allikas: valitsuse kommunikatsioonibüroo 11.12.2011 pressiteade