Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Muusika / Elioni emadepäeva kontserdiga toetatakse rahastamisraskustes kõnnirobotit

Elioni emadepäeva kontserdiga toetatakse rahastamisraskustes kõnnirobotit

Prindi see artikkel
10. mai 2009

Foto: IRL

Foto: IRL

Pühapäeval, 10. mail algusega kell 14.00 toimub juba kümnendat korda Tallinnas Raekoja platsil Elioni emadepäeva heategevuskontsert. Tänavuse kontserdi raames kogutakse raha kõnnirobot Lokomat ostuks. 3,4 miljonit krooni maksva aparaadi saatus sõltub hetkel annetajate abist. Liikumisvõime taastamist saab jätkata juhul, kui leitakse võimalus Lokomati teise ja kolmanda osamakse tasumiseks. Kontserdil astuvad üles tuntud Eesti artistid ning üritus on kõigile tasuta.

„Igal aastal kaotab Eestis liikluses või olmetraumades liikumisvõime ligi 1000 noort inimest. 2008. aastal võtsime heategevusliku algatuse korras riski ning soetasime järelmaksuga maailma meditsiini tippsaavutuse – kõnnioskust taastava Lokomati kõnniroboti,” ütles üks projekti eestvedajatest Elle Kull (fotol) ning tunnistas, et tänane majanduslik olukord on heategevusprojektide rahastamise tervikuna äärmiselt raskeks teinud. „Lokomatist on juba täna saanud abi väga paljud. Edulugusid on mitmeid. Näiteks on imekspandav, kuidas kaks noort meest on ratastoolist kõnniroboti abiga oma jalgadele tõusnud,” tõdes Kull.

Elioni emadepäeva juubelikontserdi raames üritatakse rahastamisraskustes projekti annetuste abil toetada. Lokomati esimese osamakse tasus Eesti riik. Teine osamakse on tasutud osaliselt, kuigi tähtaeg oli käesoleva aasta märtsis. Kolmanda osamakse tähtaeg on tuleva aasta märts. Kokku tuleb tasuda veel ligi 1,5 miljoni krooni suurune summa.

Heategevusliku emadepäeva kontserdi juubeliprogramm on esinejatest kirju – üles astuvad ansambel Traffic, Uno Loop, C-Jam ja Luisa Värk, Köök ja Kaire Vilgats, Meero Muusiku lastekoor, käsikellade ansambel Nõmmelill ja Vello Vaheri tsirkusekool. Päeva juhivad juhivad Mait Malmsten ja Harriet Toompere. Kontsert on kõigile tasuta.

Kontserdist teeb ülekande ETV ja see on eetris sama päeva õhtul kell 18.45.

Samal ajal on avatud ka annetustelefonid. Helistades numbrile 900 6550 annetad 25 krooni, helistades numbrile 900 6560 annetad 100 krooni. Juuni alguses teeb Elion kokkuvõtte emadepäeva kontserdi raames kogutud annetussumma suurusest.

Allikas: Elion