Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Filmikunst / Kinobuss sõitis Euroopa ringreisile

Kinobuss sõitis Euroopa ringreisile

Prindi see artikkel
10. mai 2009

Foto: www.vonnu.ee

Foto: www.vonnu.ee

Kinobuss alustas täna, 10. mai varahommikul Tallinnast teekonda Balkani poolsaarele, kus NATO haridusprogrammi raames toimuvad filmitöötoad ning näidatakse Eesti ja maailma filme.

Kuni 27. maini tuuritab Kinobuss CineExpress projekti raames seitsmes Balkani riigis, kus külastatakse Serbiat, Kosovot, Albaaniat, Montenegrot, Bosnia ja Hertsogovinat, Horvaatiat ning Sloveeniat.

Kohalikes väikelinnade koolides toimuvad anima- ja mängufilmi töötoad ning õhtuti näidatakse linnarahvale filme Eestist ja laiast maailmast.

Töötoas meisterdatakse klippe teemadel turvalisus ja inimkaitse, kuna projekti eesmärk on avada laste ja noorte mõttemaailma visuaalse pildi abil ning aidata neil rohkem tähelepanu pöörata inimõigusele ja -kaitsele.

Ringsõidu jooksul on eesmärk kohtuda ka kolleegidega kohalikest kultuuri- ja filmiasutustest, et tutvustada laiemalt Eesti rändkino vormi ning leida uusi koostöövõimalusi.

Peale viimast peatuspaika Sloveenias võtab Kinobuss suuna Austriasse, et esindada koos Emajõe Lodjaseltsiga Eestit ja Tallinnat 29. maist kuni 1. juunini Linzis toimuval Euroopa kultuuripealinnade festivalil.

Allikas: BNS