Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Usk ja vaimsus / Usuelu uudised / Eesti kaplanid pidasid Afganistanis emadepäeva jumalateenistuse

Eesti kaplanid pidasid Afganistanis emadepäeva jumalateenistuse

Prindi see artikkel
10. mai 2009

Foto: www.helsinki.fi

Foto: www.helsinki.fi

Afganistani Eesti kontingendi sõjaväevaimulikud pühitsesid 10. mail emadepäeva piduliku jumalateenistusega Camp Bastioni kabelis.

Armulauaga jumalateenistuse viis läbi Eesti kontingendi kaplan kapten Andrei Sõtšov (fotol), mille lõpus tänas ta ka selles osalenud naiskaitseväelasi, ütles Eesti kaitseväe teabeohvitser Afganistanis kapten Tanel Rütman BNS-ile.

“Emadus on tähtsaim pereväärtus, seetõttu on emadest naiskaitseväelaste panus missioonipiirkonnas topeltsuur ja austust vääriv,” märkis kaplan Sõtšov.

Oma teenistust Afganistanis lõpetav kaplan kapten Endel Apsalon pidas jutluse, milles pidas tähtsaks vanemate ja laste vahelist dialoogi.

“Missioonil kogetu, mis on kindlasti lisandunud elukogemus, peaks viima usalduse kasvamiseni oma lähedaste, eriti oma emade ja abikaasade ning elukaaslaste vastu,” ütles Apsalon.

Eesti Afganistani kontingendi koosseisus on praegu neli naist – kaks logistikut ja kaks meedikut, kellest kolm on emad ja üks neist juba ka vanaema.

Lisaks on pühapäeval kõigil Afganistanis viibivatel Eesti kaitseväelastel võimalus tasuta koju helistada.

Lõuna-Afganistanis Helmandi provintsis teenib Briti vägede koosseisus Eesti jalaväekompanii Estcoy-8 ja logistiline toetuselement NSE-7.

Praegu viibivad Camp Bastionis veel teenistuse lõpetanud ja peatselt koju naasvad Estcoy-7 ja NSE-6 kaitseväelased.

Allikas: BNS