Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / President / Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu kuulutab välja noore kultuuritegelase preemia konkursi

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu kuulutab välja noore kultuuritegelase preemia konkursi

Prindi see artikkel
3. aprill 2012

2011.a noore kultuuritegelase preemia üleandmine dirigent Risto Joost'ile (foto: presidendi kantselei / Toomas Volmer)

2011.a noore kultuuritegelase preemia üleandmine dirigent Risto Joost'ile (foto: presidendi kantselei / Toomas Volmer)

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu kuulutab välja konkursi noore kultuuritegelase preemiale summas 5000 eurot.

Preemia on mõeldud kuni 35-aastastele Eesti päritolu kultuuritegelasele, kelle kunstilised saavutused on leidnud laialdast tunnustust või kelle looming ning kunstiline tegevus on oluliselt kaasa aidanud Eesti riigi ja kultuuri tutvustamisele maailmas.

Taotluste esitamise tähtaeg on 18. mai 2012. Kandidaate võivad esitada nii noored kultuuritegelased ise, nende juhendajad, õpetajad, tööandjad, samuti kultuurirahastu nõukogu liikmed. Kandideerimiseks tuleb esitada kirjalik avaldus koos isikuandmete ja lühikese elulookirjeldusega (nimi, aadress, haridustee, tööalane tegevus), loomingulise tegevuse kirjeldus ning vähemalt kahe tunnustatud kultuuritegelase või loomeliidu ja ühe tunnustatud kultuuritegelase soovituskiri.

Kõik preemia taotlemisega seotud dokumendid tuleks saata Vabariigi Presidendi Kultuurirahastule aadressil A. Weizenbergi 39, 15050 Tallinn, või digitaalselt allkirjastatuna e-posti aadressile vpinfo@vpk.ee.

Eelnevatel aastatel on noore kultuuritegelase preemia saanud dirigent Risto Joost (2011), saatesarja „Ööülikool“ toimetaja Jaan Tootsen (2010), näitleja, lavastaja ja tõlkija Marius Peterson (2009), luuletaja Kristiina Ehin (2008) baleriin Luana Georg (2007), helilooja Helena Tulve (2006), lavastaja Jaanus Rohumaa (2005), dirigent Anu Tali (2004), kirjanduskriitik Jan Kaus (2003) ning helilooja Tõnu Kõrvits ja rahvamuusik Krista Sildoja (2002). 2011. aastal anti välja ka üks eripreemia, selle pälvis poeet, esseist, tõlkija ja eelarvamustest vabama ühiskonna kujundaja Igor Kotjuh.

Noore kultuuritegelase preemiat rahastab Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu nõukogu liige Indrek Neivelt.

Vt lisainfot siit

Allikas: presidendi kantselei 02.04.2012 pressiteade