Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Valitsus / Peaminister Ansip: majanduskasvu tagavad reformid, eelarvedistsipliin ja ühtsem siseturg

Peaminister Ansip: majanduskasvu tagavad reformid, eelarvedistsipliin ja ühtsem siseturg

Prindi see artikkel
24. mai 2012

AndrusAnsipEuroopa Ülemkogu mitteametlikul kohtumisel Brüsselis arutasid Euroopa Liidu liidrid majanduskasvu ning tööhõive ergutamise võimalusi.

Ülemkogu eesistuja Herman Van Rompuy sõnul oli kohtumise eesmärk vahetada mitteametlikus õhkkonnas avameelselt mõtteid ja valmistada nii ette plaanipärast tippkohtumist juuni lõpul. Mingeid siduvaid kokkuleppeid ega otsuseid kohtumisel ei tehtud.

Mõttevahetuse keskmes olid liikmesriikide majanduspoliitika ja reformid, siseturu arendamine, majanduse rahastamine, töökohtade loomine jms.

Peaminister Andrus Ansip märkis oma sõnavõtus, et ehkki kohtumise märksõnaks on majanduskasvu ergutamine, on kasvuküsimusi ning tööhõive suurendamist tegelikult arutatud kriisi algusest saadik.

„Majanduskasvu eeldused sisalduvad juba olemasolevates kokkulepetes,“ ütles Ansip. „Kasvu tagab struktuurireformide läbiviimine, toimiv siseturg ja eelarvedistsipliini tagavate reeglite järgimine, mitte nende muutmine.“

Ansipi sõnul jagab ta täielikult Euroopa Komisjoni seisukohta, et võlgadel põhinev majanduskasv ei ole jätkusuutlik.

Peaminister avaldas tugevat toetust ka siseturu edasiarendamisega seotud ettepanekutele, mille komisjon esitas Euroopa päeva puhul tehtud avalduses 9. mail.

„Meie suutmatus siseturu põhimõtteid piisava otsustavusega rakendada on olnud ilmselgelt üheks majanduskasvu pärssivaks teguriks,“ ütles Ansip. „Teenuste direktiivi rakendamine tooks arvutuste kohaselt 1,8 protsendipunkti kasvu aastas. Digitaalse ühtse turu loomine hoogustaks majanduskasvu veelgi rohkem.“

Ansipi sõnul on ka sellistel kiiret mõju andvatel meetmetel nagu Euroopa Investeerimispanga laenuvõime suurendamine ning projektivõlakirjade kasutuselevõtmine suurem väärtus siis, kui me suudame Euroopa Liidus luua täielikult toimiva ühise turu.

„Samas ei tohi me unustada, et Euroopa Liidu uus eelarve on investeeringute eelarve ja seega tohutu majanduskasvu ergutava potentsiaaliga,“ ütles Ansip. „Meil on võimalus sellest kujundada kvaliteetset kasvu toetav eelarve, kasutagem seda.“

Allikas: valitsuse kommunikatsioonibüroo 24.05.2012 pressiteade