Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Tartu ülikoolis algab uute tudengite vastuvõtt

Tartu ülikoolis algab uute tudengite vastuvõtt

Prindi see artikkel
25. juuni 2012

Foto: Tartu Ülikool / Andres Tennus

Foto: Tartu Ülikool / Andres Tennus

Alates 25. juunist kuni 6. juulini saab SAISis esitada avaldusi Tartu ülikooli õppima asumiseks. vastuvõetute nimekirju hakatakse avaldama jooksvalt, lõplik selgus on käes 18. juuliks.

25. juunist 6. juulini saab avaldusi esitada bakalaureuse-, rakenduskõrgharidus- ja magistriõppesse päevasesse õppesse õppima asumiseks. Paberkandjal avaldusi on võimalik esitada 2.−6. juulini ülikooli peahoones või kolledžites kohapeal.

TÜ vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo paneb üliõpilaskandidaatidele südamele, et ülikooli sisseastumine on vastutusrikas protsess, mille puhul tuleb endale hästi selgeks teha tähtajad ja tingimused. „Eriti puudutab see tähtajaliselt avalduse esitamist ja hiljem õppimatuleku kinnitamist,“ ütles Karo.

Tartu ülikooli bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppes selle aasta vastuvõtuks ühtegi uut õppekava ei avatud. Magistriõppes muudeti aga mitme õppekava sisu ja nimetust, nt organisatsiooni infotöö; kunsti, käsitöö ja kodunduse õpetaja ning hariduskorraldus.

Sisseastumiseksamid Tartu ülikooli toimuvad pärast dokumentide esitamist ning neile eraldi registreeruda ei ole tarvis. Erandiks on akadeemiline test, millele registreerumine on avatud 25. juunist 6. juulini aadressil http://www.ut.ee/sisseastumine. Akadeemiline test on kohustuslik ainult ajakirjanduse ja kommunikatsiooni, Eesti viipekeele tõlgi, psühholoogia, riigiteaduste ning sotsioloogia, sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika õppekavadel. Teistele õppekavadele kandideerijatele on akadeemiline testi sooritamine vabatahtlik.

Rohkem infot sisseastumise kohta leiab Tartu ülikooli SISSEASTUJATE VEEBIST.

Vastuvõetute nimekirjad avalikustatakse hiljemalt 18. juulil SAISis.

Allikas: Tartu Ülikooli 22.06.2012 pressiteade