Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / President / President Ilves loodab Viljandi Gümnaasiumist eeskuju teistele maakonnakeskustele

President Ilves loodab Viljandi Gümnaasiumist eeskuju teistele maakonnakeskustele

Prindi see artikkel
1. september 2012

ViljandiGymnaasium

Allikas: Viljandi Gümnaasium

„Me peame tahtma ja nõudma, et nende kerkivate kooliseinte vahelt tulevad tublid kodanikud ja head inimesed. Nende hulgas ka meie rahva homsed eestvedajad,“ ütles president Toomas Hendrik Ilves täna Viljandi Gümnaasiumi nurgakivi panekul.

„Et selleni jõuda, vajavad nad omas ajas parimat haridust. Seesugust, mis lubaks jätkata õpinguid nii Eestis kui välismaal ning seejärel tugevdada oma tööga Eesti riiki, meie rahvast, aga kindlasti ka rahvusvahelist teadust ja kogu inimkonda,“ sõnas president Ilves.

President Ilves nentis, et need jäljed, mille rida loodaval gümnaasiumil väärikalt jätkata tuleb, on suured ning neidpidi tagasi minnes jõuame vähemasti üle-eelmisesse sajandisse. „Just siinkandis käisid koolis Eesti rahva esimesed haritlased – need meie mineviku suurkujud, kelle teadmiste ja tahte toel sündis iseseisev Eesti riik,“ märkis riigipea.

President Ilves lisas, et uuest hoonest saab eeskuju teistele tugevatele gümnaasiumidele maakonnakeskustes ja suuremates linnades. „Uus on vorm ja uus saab olema ka sisu. Loodame kõik, et see nii ka läheb. Selleks soovin kõigile, eelkõige kohalikule kooliperele, jõudu, tugevat tahet ja eelkõige sihikindlat tööd,“ ütles riigipea.

Allikas: presidendi kantselei 01.09.2012 pressiteade