Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Muuseumid / Ajaloomuuseum kutsub Isadepäeva tähistama

Ajaloomuuseum kutsub Isadepäeva tähistama

Prindi see artikkel
11. november 2012

Suurgildi hoone relvakambris jagub uudistamist nii suurtele kui väikestele. Foto Vahur Lõhmus.

Suurgildi hoone relvakambris jagub uudistamist nii suurtele kui väikestele. Foto Vahur Lõhmus.

Eesti Ajaloomuuseum kutsub kõiki Isadepäeval muuseumisse. Suurgildi hoones vanalinnas ja Maarjamäe lossis toimuvad sel puhul mitmed põnevad üritused.

Isadepäeval pääseb Eesti Ajaloomuuseumisse sooduspiletiga.

ISADEPÄEV MAARJAMÄE LOSSIS, Pirita tee 56. Muuseum on avatud kell 10-17.

Pühapäeval, 11. novembril kell 12.00 ootame kõiki peresid ja filmihuvilisi ekskursioonile filminäitusel „SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand“. Ringkäiku juhib Eesti Filmimuuseumi juhataja Maria Mang.

Kell 13.00 toimub kinosaalis traditsiooniline filmipühapäev. Seekord on ekraanil mängufilm „Arabella, mereröövli tütar“ (Tallinnfilm, 1982). Külla tulevad filmi režissöör Peeter Simm ja Arabella osatäitja Inga-Kai Puskar, kes räägivad filmi sünnist ja võtteperioodist.

Näitust „Siin me oleme! Eesti filmi esimene sajand“ on võimalik läbida ka mänguna, asetades ennast erinevatesse rollidesse, mis kaasnevad filmitegemisega. Samuti ootab kõiki külastajaid nn stsenaariumi KOHVIK, kus saab mõnusalt aega veeta uurides erinevaid stsenaariumeid ning tutvudes Eesti esimese filmimehe Johannes Pääsukesega.

Maarjamäe lossis on avatud ka Eesti Vabariigi ajalugu tutvustav suurnäitus „ISEOLEMISE TAHE“ ja Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe kompleksi uute hoonete ja väliala ideekonkursi võistlustööde näitus.

Maarjamäe lossi juurde sõidavad bussid 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi.

ISADEPÄEV SUURGILDI HOONES, Pikk 17. Muuseum on avatud kell 10-18.

Pühapäeval, 11.novembril kell 14.00 ootame kõiki Suurgildi hoonesse ringkäigule näitusel „VISA HING. 11000 aastat Eesti ajalugu“. Saame teada, miks on mõõgad rulli keeratud ja kuidas relva surmata. Ringkäiku juhib Eesti Ajaloomuuseumi arheoloog ja teadur Krista Sarv.

Kell 15.00 esineb lavavõitlusgrupp Riveta Hellar Bergmani juhendamisel. Näidatakse renessanssiaegset rapiiri ja pistoda võitlust.

Lisaks sellele ootab kõiki isasid ja nende võsukesi keldrikorrusel asuv relvakamber, näitusel „Asja hing“ saab oma silmaga näha krokodillipoja muumiat, vaalaluust valmistatud turvist ja palju muud põnevat. Näha saab ka unikaalset keskaegset kaupmehe reisikasti, mis leiti Tallinna lahe põhjast eelmisel aastal. Leid on väljas näitusel „Vettpidavad allikad“. Kõiki peresid ootab ka loheretk, mille töölehe saab Suurgildi hoone kassast. Loheretkel saab avastada põnevat nii Eesti ajaloo kui ka Suurgildi hoone mineviku kohta ja leida üles majja peidetud erinevad lohed.

Avatud on ka Börsi käigus asuv Muuseumipood. Muretse endale lohekujuline helkur, mis aitab pimeda aja turvalisemalt üle elada.

Allikas: Eesti Ajaloomuuseumi 06.11.2012 pressiteade